Technológia MagSafe nepriniesla len nový druh nabíjania našich zariadení, ale aj šikovný spôsob ako pripojiť príslušenstvo k iPhonu. Okrem krytov a puzdier sú obľúbené aj MagSafe peňaženky, ktoré chce Apple už onedlho posunúť na novú úroveň. Rozšírenie funkcionality určite poteší každého fanúšika tohto produktu.

Apple pracuje na novej generácii inteligentnej peňaženky MagSafe, ktorá by mohla používateľov upozorniť na zabudnutú kartu po nákupe. Tento systém je opísaný v novej patentovej prihláške, ktorú Apple nedávno zverejnil. Vďaka novému spôsobu by mohli používatelia predísť strate kariet a to aj pri niekoľkých kartách naraz.

Peňaženka MagSafe poskytne upozornenie na stratenú kartu

Používatelia iPhonov a iných Apple zariadení sa vo väčšine času spoliehajú na platenie pomocou platformy Apple Pay.

Fyzická karta je však stále prítomná v peňaženke takmer každého z nás. Rizikom jej používania je, že ju môžeme zabudnúť vrátiť do peňaženky alebo môže nechcene vypadnúť. Práve týmto prípadom sa Apple venuje v novom patente.

Patent pre MagSafe peňaženku
Zdroj: PatentlyApple

Obsah patentovej prihlášky hovorí o riešení týchto problémov pomocou pružinového klipu, ktorý by karty držal na mieste. Pridaním tenzometra by bolo naviac možné zistiť počet kariet v peňaženke a v prípade, že karta nie je po krátkej dobe nahradená, peňaženka by používateľa upozornila formou notifikácie.

Apple navrhuje časový limit päť minút na spustenie upozornenia. Ak by používateľ opustil miesto, kde bol karta vybratá naposledy, iPhone by poskytol navigáciu späť na určenú polohu.

Patent tiež opisuje možnosť, že ak karta nie je nahradená dlhší čas po upozornení, iPhone by mohol ponúknuť kontaktovanie banky na zablokovanie alebo zrušenie karty.

MagSafe peňaženka pre iPhone
Zdroj: Unsplash / Martin Sanchez

Ako poznáme Apple, veľký počet technológií, ktoré si dá patentovať ostane „v šuflíku“ a do finálnych zariadení sa nedostane. Táto vychytávka by však predstavovala vítanú funkciu, ktorá by naviac ponúkla väčšie zastúpenie. Nechajme sa teda prekvapiť, či ju Apple zakomponuje v budúcich generáciách produktu.

Prečítajte si tiež  Apple chcel predstaviť MagSafe pre iPhone už v roku 2017: Tento prototyp je dôkazom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -