Technologický gigant sa rozhodol pre radikálny krok. V záujme ekológie prestal ku všetkým svojim smartfónom dodávať nabíjací adaptér a slúchadlá EarPods. Dotklo sa to pochopiteľne aj iPhonu 11, iPhonu XR a iPhonu SE 2. generácie. Pozrite sa, ako vyzerá nová krabica v praxi.

iPhone bez nabíjačky, slúchadiel a po novom len s jednou nálepkou.

Prvé smartfóny s novým balením začínajú prichádzať ku svojim zákazníkom. Jedným z nich je aj youtuber Rjay, ktorý urobil unboxing červeného iPhonu 11. Je celkom zaujímavé, ako výrazne sa zredukovali rozmery balenia. Len tak mimochodom, plastový skelet vo vnútru, v ktorom sú ukryté návody a USB-C lignhitng kábel, je úplne rovnaký, ako na staršom úniku zo začiatku júna 2020.

Menším sklamaním je potom povrchová úprava kábla, ktorá nie je textílna. V tomto prípade sa úniky mýlili. Okrem neho a iPhonu môžete rátať aj s klasickou kazetou pre návody a potrebné informácie.

Apple sa snažilo minimalizovať materiál a tak okrem polovičného množstva papieru, chýba aj druhá nálepka s nahryznutým jablkom. iPhone 11 medziročne zlacnel, no nie je to kvôli absencii príslušenstva (ale kvôli veku). Základnú, 64GB verziu, môžete zakúpiť aj za 679€, čo je veľmi výhodná ponuka. V predaji je 6 farebných prevedení.

Pokiaľ ešte nepatríte do ekosystému spoločnosti Apple, po zakúpení budete musieť investovať do adaptéra. Ten originálny (20W) stojí cca 25€ a už čoskoro ho naskladaní aj slovenský reseller m:zone. Pokiaľ by vám chýbali tradičné káblové slúchadlá EarPods, pripravte si 19€.

Do komentára nám napíšte, čo si o tomto „ekologickom“ kroku myslíte vy. Štve vás, že Apple nepredáva nové smartfóny s nabíjačkou a slúchadlami alebo súhlasíte s negatívnymi dopadmi na životné prostredie?

zdroj

Prečítajte si tiež  Kašlite na iPhone SE. Starší iPhone 11 je dnes vďaka zľavám mimoriadne lacný. Oplatí sa viac
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.