Príchod nových MacBookov Pro 2023 bol očakávaným, no aj tak vítaným scenárom zo strany spoločnosti Apple. Hoci sa drvivá väčšina zmien a noviniek nachádza práve pod kapotou nových zariadení, niekoľko drobností nájdeme aj mimo nových čipov M2 Pro a M2 Max. Nové modely podporujú rozhranie HDMI 2.1, čo je výrazný pokrok oproti modelom, ktoré nahrádzajú.

Predchádzajúca generácia modelov MacBooku Pro 14″ a 16″ disponovala podporou štandardného HDMI 2.0. Vďaka tomu bolo zariadenie možné pripojiť len k jednej obrazovke  s rozlíšením 4K a obnovovacou frekvenciou do 60 Hz.

Pokročilejší port HDMI 2.1 na nových MacBookoch však výrazne posúva latku konektivity smerom nahor. Vďaka tejto zmene sme sme dočkali podpory pre 8K displeje s frekvenciou až 60 Hz a 4K displeje s frekvenciou až 240 Hz.

MacBook Pro s externým displejom
Zdroj: Toms Guide

Nové modely MacBook Pro sú tiež vybavené technológiou Wi-Fi 6E pre rýchlejšie bezdrôtové pripojenie. Nechýbajú tri porty Thunderbolt 4, slot na karty SDXC a nabíjaním MagSafe 3. Viac si nových modeloch môžete prečítať v našom článku venovanom tejto téme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Prečítajte si tiež  Neuveríte, čo skrýva ikona diktafónu v iOS 8!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -