Príchod nových MacBookov Pro 2023 bol očakávaným, no aj tak vítaným scenárom zo strany spoločnosti Apple. Hoci sa drvivá väčšina zmien a noviniek nachádza práve pod kapotou nových zariadení, niekoľko drobností nájdeme aj mimo nových čipov M2 Pro a M2 Max. Nové modely podporujú rozhranie HDMI 2.1, čo je výrazný pokrok oproti modelom, ktoré nahrádzajú.

Predchádzajúca generácia modelov MacBooku Pro 14″ a 16″ disponovala podporou štandardného HDMI 2.0. Vďaka tomu bolo zariadenie možné pripojiť len k jednej obrazovke  s rozlíšením 4K a obnovovacou frekvenciou do 60 Hz.

- Reklama -

Pokročilejší port HDMI 2.1 na nových MacBookoch však výrazne posúva latku konektivity smerom nahor. Vďaka tejto zmene sme sme dočkali podpory pre 8K displeje s frekvenciou až 60 Hz a 4K displeje s frekvenciou až 240 Hz.

MacBook Pro s externým displejom
Zdroj: Toms Guide

Nové modely MacBook Pro sú tiež vybavené technológiou Wi-Fi 6E pre rýchlejšie bezdrôtové pripojenie. Nechýbajú tri porty Thunderbolt 4, slot na karty SDXC a nabíjaním MagSafe 3. Viac si nových modeloch môžete prečítať v našom článku venovanom tejto téme.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -