Už pri predstavení monitora Apple Studio Display nás tak trochu prekvapilo, aký hardvér do jeho útrob spoločnosť Apple zakomponovala. Nie je totiž tajomstvom, že sa obrazovka „opiera“ o procesor A13 Bionic, ktorý sa po prvýkrát objavil v iPhone 11/11 Pro ale disponuje ním aj napríklad iPhone SE 2. generácie či iPad 9. generácie.

Jeho výkon je aj na dnešné pomery stále veľmi prijateľný, hoci má čip od svojho predstavenia už 3 roky. Apple sa však vždy sústreďovalo na výkon a medzigeneračne preto nemuselo porážať konkurenciu ale maximálne samé seba. „A13-tka“ má teda čo ponúknuť aj v roku 2022.

Vývojári, ktorí už majú nový monitor k dispozícii sa teda mohli pozrieť na jeho hardvér a celkové fungovanie. A hoci o tomto displeji vedeli prakticky všetko, jeden parameter ich predsa len zaskočil. Ide o interné úložisko.

Prečítajte si tiež  Nový Studio Display pripojíte aj ku PC. Niektoré funkcie skoro dvojtisícového displeja však nemusia fungovať

Ako uvádza portál Macrumors, ktorý sa odvoláva na vývojára so pseudonymom „Khaos Tian“, Apple Studio Display ponúka až 64 GB vstavanej pamäte, čo je dokonca viac, ako mal donedávna k dispozícii základný iPad 8. generácie. Firma mu v najdostupnejšej verzii nadelila „iba“ 32 GB pamäte, čo je v porovnaní s monitorom doslova až smiešny údaj.

Apple Studio Display využíva zo 64 GB pamäte len smiešne minimum

O to zábavnejšie to znie v kontexte, že Apple Studio Display využíva pri práci zo svojej 64 GB internej NAND pamäte iba zhruba 2 GB. Vývojár dopĺňa, že zvyšok úložiska je k dispozícii pravdepodobne pre aktualizácie firmvéru. Každému je ale asi jasné, že 62 GB nebude potrebovať žiaden update, ktorý je primárne určený pre monitor.

Dôležité je tiež spomenúť, že rozhodnutie použiť až 64 GB pamäť nemuselo byť úplne dobrovoľné. Aj v Apple určite vedia, že toľkoto úložiska monitor nikdy potrebovať nebude, no čip A13 Bionic sa s menším ako 64 GB úložiskom ešte v žiadnom zariadení neponúkal.

Pravdepodobne bolo teda jednoduchšie a hlavne lacnejšie použiť jeho najdostupnejšiu verziu so zbytočne veľkou pamäťou, ako ho kompletne upravovať na menšiu pamäť (napríklad 16 GB alebo 32 GB).

V tejto súvislosti ešte doplníme, že mobilný procesor sa bude v monitore Studio Display používať na niektoré funkcie vrátane podpory 12MP Ultra Wide prednej kamery s technológiou Center Stage. Práve tu sa zrejme zúžitkuje vyšší výpočtový výkon, ktorý dokáže so svojimi 2,65 GHz zákazníkom ponúknuť.

Zdroj: Apple

Je dokonca faktom, že Studio Display má lepšie technické špecifikácie ako Apple TV 4K druhej generácie, čo je dosť prekvapivé.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Minulý týždeň tiež vyšlo najavo, že na Studio Display beží plná verzia operačného systému iOS 15.4 s totožnou zostavou, akú používajú iPhone a iPad. To znamená, že aktualizácie funkcií displeja budú súčasťou aktualizácií systému iOS.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.