Spoločnosť Apple pre portál Macrumors oficiálne potvrdila, že jej nový Studio Display bude fungovať aj vo chvíli, keď ho pripojíte ku klasickému PC. Ako sa však zdá, niektoré dôležité nové funkcie nemusia byť k dispozícii a tak používanie nebude plnohodnotné v porovnaní s platformou počítačov Mac.

Prečítajte si tiež  Apple zabilo 27" iMac. Jeho nástupca možno nikdy nepríde

Aby sme boli konkrétnejší, ak monitor nespárujete s operačným systémom macOS, automaticky môžete zabudnúť napríklad na defaultnú funkciu True Tone. Dobrou správou ale je, že vstavaná kamera by mala byť bez väčších problémov podporovaná. Aj tu sa však nebudete môcť spoliehať na funkciu Center Stage, ktorá vás nasleduje v miestnosti.

Nie je to všetko… 

Problém môže nastať aj vo chvíli, keď si bude monitor Studio Display pýtať aktualizáciu firmvéru. Ako iste viete, v jeho útrobách sa skrýva čip A13 Bionic, ktorý možno z času na čas bude potrebovať nejakú tú podporu zo strany Apple. Cez klasický Windows PC sa však ku nej nedopracuje.

Apple rovnako upozorňuje, že aj keď má monitor rozlíšenie 5K, v niektorých operačných systémoch sa môže líšiť. Podrobnosti však firma nespresnila. Na viac informácií si teda budeme musieť počkať až do chvíle, kým sa dostaneme ku prvým reálnym testom od zákazníkov a recenzentov.

Prečítajte si tiež  Monitor Studio Display má prvý problém. Stojan, ktorý si k nemu kúpite nebude možné vymeniť

Už teraz je však jasné, že ak neplánujete používať platformu Mac, Studio Display pre vás jednoduhco nie je určený. Oveľa lepšou voľbou bude podobná alternatíva od iného výrobcu, ktorá vás vo výsledku môže vyjsť ešte lacnejšie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.