Apple pracuje na ďalšej generácii svojho domáceho inteligentného reproduktoru HomePod. Toto zariadenie má byť o niečo menšie a zároveň dostupnejšie. Výkon vás neurazí a ani nenadchne. Postará sa oň procesor A10 Fusion.

Kedysi poháňal iPhone 7

O najnovšie informácie sa s nami podelil leaker Komiya. Jeho zdroje z dodávateľských reťazcov prezradili, že technologický gigant už čoskoro predstaví ďalšiu generáciu HomePodu. Tá prvá nebola ktovieako úspešná, za čo mohla predovšetkým vyššia cenová politika a horšia využiteľnosť v niektorých krajinách. Nástupca bude iný.

HomePod 2 alebo HomePod mini výrazne zredukuje rozmery. Používateľovi však poskytne vysokú kvalitu zvuku a takisto hlasového asistenta Siri. Na to aby mohol vykonávať náročnejšie úlohy tu bude k dispozícii čip A10 Fusion (pôvodne z iPhonu 7). Tento hardvér síce oslavuje 4 roky od svojho predstavenia, no stále má čo ponúknuť.

Ešte minulý rok sme ho nachádzali v siedmej generácií iPadu 10.2″ a dnes by mal poháňať inteligentný reproduktor. Aj keď sa mnohým nepozdáva použitie takto starého procesu vo vnútri HomePodu, na aktiváciu Siri či prehrávanie skladieb bohato postačí.

Pôvodný reproduktor mal v sebe čip A8 z roku 2014. Ten si odbil premiéru ešte v iPhone 6. Napriek tomu prvý HomePod bez problémov funguje aj do dnešných dní. Za nás teda dobrá voľba.

Ak vás teraz zaujíma, kedy sa novinky dočkáme, odpoveď je neistá. Toto zariadenie sa môže ukázať už koncom roka (buď po boku iPhonu 12 alebo v rámci tlačovej správy). Akonáhle získame viac informácií, budete o nich vedieť medzi prvými.

zdroj

Prečítajte si tiež  Facebook prejde na kompletne nový dizajn už začiatkom septembra!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.