O najnovšie špekulácie sa postaral známy leaker Komiya. Jeho zdroje zo spoločnosti Apple prezradili, že firma pripravuje ďalšiu generáciu iMacu s 27″ – 6K displejom. Dočkať by sme sa mali úplne nového dizajnu a tak isto procesorov Apple Sillicon.

iMac 27″ 2021

O tomto počítači sa hovorí už niekoľko mesiacov. Podľa posledných indícií sa ho dočkáme buď koncom tohto alebo začiatkom budúceho roka (druhá možnosť je pravdepodobnejšia). Technologický gigant predvedie úplne novú generáciu iMacu. Nepôjde tak o tradičné vylepšenie hardvéru.

- Reklama -

Zmeniť by sa mal kompletne celý dizajn. Podľa všetkého pôjde o obrazovku s tenkými rámčekmi podobne, ako to ma Pro Display XDR. Hlavný rozdiel utvoria zaoblené hrany (po vzore iPadu Pro).

Uhlopriečka by sa na základe posledného úniku nemala zmeniť. Najväčší iMac zachová veľkosť 27″. Dostane však vyššie rozlíšenie, ktoré sa posunie z 5K na 6K. To je dobrá správa pre grafikov, dizajnérov a všetkých ostatných kreatívcov.

Aby toho nebolo málo, technologický gigant nasadí aj prvé procesory Apple Sillicon. Pokiaľ sa ale radíte medzi náročných a profesionálnych používateľov, radšej na ne zabudnite.

Vyskytovať by sa mali iba v základných a slabších prevedeniach. V prípade, že budete potrebovať výkonnejšiu verziu iMacu 27″, dostupné by mali byť aj „staré-dobré“ čipy od Intelu. Najvyššej triedy procesorov Apple Sillicon sa dočkáme pravdepodobne až o rok neskôr. Nechajme sa prekvapiť.

V redakcií vieme, že množstvo z vás, našich čitateľov, už na nový iMac netrpezlivo čaká. Aktuálna generácia je v predaji od roku 2012. Uplynula dosť dlhá doba na to, aby si zaslúžila kompletnú výmenu. Nástupca príde (podľa všetkého) v prvom kvartáli 2021. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.