A sme opäť pri tom istom. Apple má problémy s ohýbaním, či dokonca s lámaním zariadenia. Celé to odštartovalo ešte v roku 2014, kedy vznikol takzvaný #bendgate s iPhonom 6 a iPhonom 6 Plus. Pozrite sa na to, ako málo stačí, aby ste nový iPad Pro 2020 zlomili v strede jeho konštrukcie.

Nový iPad Pro bez väčšej snahy doslova zlomíte

Ohýbanie zariadení je problém, ktorý sa na trhu vyskytol už pred rokmi. Dosť tomu pomohol vyššie spomenutý iPhone 6 a 6 Plus, ktorého mäkká, hliníková konštrukcia išla prehnúť na dve polovice občajným, silnejším stlačením.

Samozrejme, že pokiaľ má niečo necelých 7 milimetrov na hrúbku, veľký tlak to asi neznesie. Na druhú stranu, ale už o rok na to prišiel iPhone 6S, ktorý mal takmer totožné rozmery a pevnejšiu konštrukciu, vďaka čomu vydržal podstatne viac.

Dá sa teda povedať, že existuje spôsob, akým proti tomuto problému bojovať. iPad Pro trpel ohýbaním pri všetkých svojich generáciách. V minulosti dokonca Apple prehlásilo, že ak je zariadenie takto poškodené už od výroby, je to vlastne v poriadku.

Za tento výrok zožalo veľkú vlnu kritiky a ani sa nečudujeme. Niečo takéto nie je v poriadku, pokiaľ sa to stane raz. Teraz sme však svedkami rovnakého scenára už tretíkrát po sebe!

Nový iPad Pro bez väčšej snahy doslova zlomíte. Je to obrovský problém!
Nový iPad Pro bez väčšej snahy doslova zlomíte. Je to obrovský problém!

O nové video sa postaral populárny youtuber, EverythingApplePro. Ten vzal novinku do vlastných rúk a pomerne jednoducho (bez veľkej snahy) ju ohol. Stačil naozaj malý tlak na to, aby sme mohli vidieť toto poškodenie. Keď youtuber ešte trochu pritlačil, iPad sa vo svojom hliníkovom ráme doslova zlomil.

Samozrejme nepredpokladáme, že niekto to bude skúšať doma. Na druhj strane sa ale s iPadom napríklad často cestuje. Pokiaľ bude na vašu batožinu, niekde v lietadle, vyvinutý silnejší tlak (čo je úplne bežné), môže sa vám stať niečo podobné. Pri tablete za viac ako 1800€ (v top konfigurácii), to nemusí byť žiadna sranda.

Riešenie by bolo pritom v tomto prípade úplne jednoduché. Doslova by stačilo, aby nový iPad Pro nemal hrúbku 5,9 mm, ale napríklad 6,9 mm s tým, že by sa sem pre lepší úžitok pridal väčší akumulátor. Prospelo by to pevnosti, ale aj výdrži batérie… Takto si Apple iba opäť kazí dobré meno. Škoda.

Prečítajte si tiež  Pri lúpeži ukradli aj prototyp iPadu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.