Nová aktualizácia watchOS 9 je dostupná už niekoľko dní, no nie všetky jej funkcie sa dajú považovať za krok vpred. Výborným príkladom je komunikácia systému s apkami tretích strán, ako je napríklad služba Spotify. Spoločnosť Spotify vyzýva používateľov, aby neaktualizovali svoje hodinky Apple Watch na systém watchOS 9 kvôli kritickej chybe, ktorá zabraňuje aplikácii streamovať obsah priamo do zariadenia.

Prečítajte si tiež  Spotify zavádza novinku v prehrávaní hudby. Týka sa však len jednej skupiny používateľov

Odhalená chyba bráni používateľom streamovať zvuk priamo do ich hodiniek Apple Watch, pričom je takmer isté, že tento bug sa nachádza práve v operačnom systéme watchOS 9. Spoločnosť Spotify už rozoslala používateľom varovný e-mail, ktorý pojednáva práve o tomto zistení. Zaujímavé ale je, že problém nemá vplyv na aplikáciu Spotify pre iPhone, takže používatelia v nej môžu naďalej streamovať obsah ako doteraz. Podobný problém v systéme iOS 16 nebol pozorovaný.

Ak ale používate Apple Watch takpovediac „iba ako ovládač“, nemáte sa čoho báť. Keď je iPhone v blízkosti slúchadiel, aplikácia Spotify na Apple Watch bude zobrazovať iba to, čo sa prehráva na iPhone podobne ako v prípade apky Apple Music. Hodinky Apple Watch streamujú obsah priamo zo služby Spotify len vtedy, ak používateľ pripojí slúchadlá priamo k hodinkám Apple Watch.

 

Aplikácia Spotify na hodinkách Apple Watch
Zdroj: Spotify

Zdá sa, že podobných problémov a komplikácií je v nových jablkových systémoch naozaj dosť. Všetky by mali byť postupne odstránené v nadchádzajúcich aktualizáciách, ktoré dorazia už v najbližších dňoch/týždňoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here