Okrem pripravovaných MacBookov Pro, ktoré by sa mali predstaviť v 14 a 16-palcových verziách sa do popredia odhadov dostáva ďalší jablkový produkt. Je ním piata generácia obľúbeného iPadu Air, ktorý dostane refresh dizajnu po vzore svojho výkonnejšieho kolegu, ktorým je iPad Pro.

Prečítajte si tiež  Vlastná skúsenosť, prečo chodím do PCexpres?

Túto informáciu sprevádza možnosť, že iPad Air piatej generácie by sa mal dočkať nového 10,9-palcového OLED displeja. Pôvodne sa o jeho produkciu mal postarať Samsung, no dohoda bola zamietnutá pod koberec. Dohoda medzi dvoma technologickými firmami stroskotala zrejme kvôli nezhodám na profite alebo požiadavkám na novú OLED obrazovku pre zariadenie.

- Reklama -

Požiadavky sa majú týkať novej technológie, ktorou by Apple rado nahradilo zaužívané vrstvenie OLED panelov. Spoločnosť Apple podľa všetkého nie je spokojná s úrovňami jasu a svietivosti, ktorú poskytujú doterajšie displeje dodávateľa. Užívatelia zvyknú upgradovať jednotlivé modely iPadov na novšie generácie v priemere menej často, ako tomu býva zvykom u iPhonov. Práve preto chce gigant z Cupertina prísť s novšou technológiou, ktorá sa postará o udržateľnosť aj v priebehu nasledovných rokov.

iPad Air OLED

Skladanie farebných vrstiev v zložení červená-zelená-modrá (RGB spektrum) chce Apple nahradiť tandemom dvojitých vrstiev. To bude viesť k zvýšeniu jasu a dokonca až štvornásobne predĺži životnosť panelov v obrazovke.

Samsung používa „jednoité“ vrstvenie formou takzvanej „single-stack“ štruktúry, čo sa stalo predmetom skartovania dohody na nových OLED obrazovkách pre pripravovaný iPad Air. Ten by mal doraziť niekedy v priebehu budúceho roka, aspoň podľa jedného z popredných analytikov, ktorým je Ming-Chi Kuo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -