O príchode nového MacBooku, ktorý by mal doraziť v dvoch veľkostiach (14 a 16 palcov) sa hovorí už niekoľko mesiacov. Samsung dnes ohlásil, že začal s masovou produkciou OLED displejov pre laptopy s rovnakou uhlopriečkou. Je teda možné, že sa jedná práve o nové Pro modely z portfólia MacBookov.

Prečítajte si tiež  iMac zo zakriveného skla? Pravdepodobne tajný sen spoločnosti Apple, na ktorom intenzívne pracuje

Okrem samotných OLED obrazoviek Samsung spúšťa výrobu niekoľkých kľúčových prvkov, ktoré sa budú starať o obnovovaciu frekvenciu 90Hz. Samsung Display sa okrem iného stará aj o dodávanie OLED panelov aj pre ostatných veľkých hráčov ako napríklad ASUS, Lenovo, Dell, HP a samozrejme Samsung Electronics. Je teda viac než možné, že technológia, ktorej výroba bola práve zahájená, neskončí iba v rukách Apple.

Napriek tomu, že informácia o príchode nových MacBookov Pro nebola stopercentne potvrdená, všetko tomu nasvedčuje. Pôvodný dátum by sa ale mal o niečo posunúť a nových high-endových laptopov sa zrejme dočkáme v roku 2022.

MacBook Pro 2022

Momentálne modely MacBookov disponujú LCD obrazovkami s obnovovacou frekvenciou 60Hz, čiže prechod na novú technológiu by predstavoval výrazný posun. Zmena by sa mala prejaviť v hladšom prechode snímok pri pozeraní videa, hrania hier alebo pri scrollovaní textu.

Prečítajte si tiež  Ak vlastníte MacBook a slúchadlá AirPods, určite vyskúšajte tento trik

Apple využíva OLED displeje v prípade Apple Watch a v niekoľkých modeloch iPhonov vrátane c. Uvidíme, či sa fámy stanú skutočnosťou a nových OLED obrazoviek sa dočkáme aj v prípade chystaných MacBookov Pro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -