Ďalšia generácia obľúbeného iPadu Air by sa mala dizajnovo opäť o niečo priblížiť svojmu kolegovi z modelovej rady Pro. Okrem očakávaného nového iPadu Mini, by sme sa tak mali dočkať hneď dvojice redizajnovaných produktov.

Prečítajte si tiež  Siri v slovenskom jazyku? V iOS 14 to vyzerá sľubne.

Čo sa týka veľkosti obrazovky nového iPadu Air, tá by mala byť nezmenená. 10,9-palcový displej s funkciou Touch ID zasadenou do senzoru v bočnom tlačidle by ale mala doplniť dual-lense kamera, ktorú poznáme z iPadu Pro. Na stole je aj implementácia LiDAR skeneru, nový audiosystém so štyrmi reproduktormi a samozrejme 5G čip.

- Reklama -

To všetko by mal dopĺňať výkonný procesor A15. V prípade obrazovky však stále ide iba o dohady. V posledných týždňoch sme mohli byť svedkami dohadov, ktoré poukazovali na príchod nového iPadu s Mini-LED displejom. V prípade iPadu Air piatej generácie je ale viac než pravdepodobné, že dostane OLED obrazovku.

iPad Air

Do plánu rozšírenia portfólia tabletov od Applu by sa pravdepodobne mal dostať aj low-costový iPad po vzore ôsmej generácie klasického iPadu. Dizajnovo však nemáme očakávať žiadnu senzáciu, keďže sa bude jednať o cenovo najdostupnejší model.

Aké modely nakoniec Apple predstaví by sme sa mohli dozvedieť už v najbližších mesiacoch. Ktorý z iPadov by ste si vybrali vy?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -