V prípade obrazoviek u budúcich generácií jablkových tabletov sa polemizuje prakticky neustále. Podľa novej správy Rossa Younga, ktorý je spoluzakladateľom a výkonným riaditeľom spoločnosti Display Supply Chain Consultants, plánuje Apple uviesť na trh nové modely iPadu Pro s displejmi OLED v oboch veľkostiach.

Zatiaľ čo technológia mini-LED displejov je v súčasnosti obmedzená na 12,9″ iPad Pro a tento rok sa neočakáva žiadna mini-LED verzia 11″ iPadu Pro, OLED môžeme očakávať v oboch verziách.

- Reklama -

Podľa správ z dodávateľského reťazca sa spoločnosť LG snaží dodávať displeje OLED pre 11″ a 12,9″ modely iPad Pro, zatiaľ čo Samsung sa údajne tiež snaží dodávať displeje OLED výhradne pre 11-palcovú verziu. oficiálne nie je potvrdené kedy sa týchto modelov dočkáme, no odhady poukazujú na rok 2024.

iPad Pro
Unsplash / Rahul Chakraborty

Pripravované displeje OLED budú disponovať nízkoenergetickými panelmi LTPO, čo by mohlo umožniť aby budúce modely iPad Pro mali širší rozsah obnovovacej frekvencie. Reč je o ProMotion medzi 10 Hz a 120 Hz, v súlade s modelmi iPhone 13 Pro. Modely iPad Pro už podporujú ProMotion od roku 2017, no iba s obnovovacou frekvenciou medzi 24 Hz a 120 Hz.

Očakáva sa tiež, že displeje budú využívať dvojvrstvovú tandemovú štruktúru pre zvýšenie jasu a dlhšiu životnosť. pripravované technológie by sa mali takisto výrazne podpísať na úspornosti zariadenia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -