Fanúšikovia iPadov, máme pre vás zaujímavé novinky. Pokiaľ ste verní 12,9″ modelu Pro, existuje pomerne vysoká pravdepodobnosť, že už o pár rokov získa OLED displej vyvinutý spoločnosťou LG Display, s ktorou Apple dlhé roky spolupracuje.

Hoci sa Apple v súčasnosti spolieha na mini-LED v blízkej budúcnosti to tak už byť nemusí. Modernejšie displeje sa budú vyznačovať špičkovým jasom, dlhou životnosťou a hlavne vysokou odolnosťou.

Vyšší rozsah frekvencií 

OLEDAko uvádza zahraničný portál The Elec, zariadenie s týmto druhom zobrazovacej jednotky by sa malo svetu ukázať buď v roku 2023 alebo 2024. Najskôr sa technológia OLED objaví vo väčšom 12,9″ iPade Pro a neskôr aj v jeho menšom prevedení.

Prečítajte si tiež  Apple práve spustilo predobjednávky pre Apple Watch Series 7

V súvislosti s tým sa tiež šepká, že by mal mať spomínaný OLED displej aj vylepšenú funkciu ProMotion (vyššia obnovovacia frekvencia), ktorá by mala vedieť pracovať so širším rozsahom frekvencií. Niečo podobné ukázal tento rok iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

LG Display vraj počíta s technológiou LTPO TFT aby bol OLED displej až dvakrát jasnejší a zároveň mal štvornásobne dlhšiu životnosť, než štandardné panely. Ako iste viete, používatelia vlastnia iPady oveľa dlhšie ako iPhony. Aj preto je pre nich dlhovekosť a odolnosť displeja dôležitá.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.