Po predstavení novej generácie iPadu Air sa objavila otázka, v akej konfigurácii sa čip M1 do tabletu dostane. Výsledky najnovších benchmarkov potvrdzujú, že Apple v novom iPade Air piatej generácie neznížilo taktovanie čipu M1.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za iPad Air 5. generácie

Podľa výsledkov testov Geekbench 5 má čip M1 v novom iPade Air rovnakú pracovnú frekvenciu 3,2 GHz ako v iPade Pro. Preto má iPad Air M1 prakticky rovnaký výkon ako iPad Pro M1.

Piata generácia obľúbeného iPadu Air M1 má priemerné jednojadrové skóre okolo 1 700, zatiaľ čo viacjadrové 7 200 bodov. Tieto výsledky potvrdzujú, že iPad Air M1 má rovnaký výkon ako iPad Pro M1, pričom má približne o 60 % až 70 % vyšší výkon procesora ako iPad Air štvrtej generácie s čipom A14 Bionic.

Zdroj: Apple

Čip M1, ktorý bol prvýkrát predstavený v MacBooku Air, 13-palcovom MacBooku Pro a Mac mini v novembri 2020, obsahuje 8-jadrový CPU, 8-jadrový GPU a 16-jadrový Neural Engine. Čip poskytuje novému iPadu Air prístup k 8 GB unifikovanej pamäte.

Rozhodnutie spoločnosti Apple neznížiť taktovanie čipu M1 v iPade Air je pozoruhodné vzhľadom na to, že čip A15 Bionic je v iPade mini šiestej generácie znížený na 2,9 GHz v porovnaní s 3,2 GHz v iných zariadeniach, ako sú iPhony z modelovej rady 13 a 13 Pro. Znížené taktovanie čipu spôsobuje, že iPad mini je približne o 2 % až 8 % pomalší ako modely iPhone 13.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -