Predstavenie iPhonu 12 sa pomaly ale isto blíži a analytici či leakeri získavajú nové informácie o tom, čo bude nasledovať ďalej. Podľa dnešných zistení by sme sa mohli dočkať nového smartfónu bez podpory 5G už začiatkom roka 2021.

Apple výda začiatkom roka 2021 lacný iPhone bez podpory 5G

Aj keď vás táto správa mohla trochu prekvapiť, v skutočnosti to nie je nič, s čím by sme nerátali. Určité náznaky o pripravovanom kroku evidujeme celé mesiace. Jablková spoločnosť chce zrejme získať väčšiu používateľskú základňu z radov súčasných majiteľov Andoridu.

Už tento rok sa jej to celkom podarilo, vďaka dostupnému iPhonu SE 2. generácie. Začiatkom 2021 ale výrazne pritvrdí. Do predaja by sa mohol dostať úplne nový model, ktorý bude lacný, poskytne vysoký výkon, veľký displej a podporu (iba) 4G siete.

Inžinieri sa opäť budú riadiť heslom „šetriť kde sa dá“, aby mohol mať takýto iPhone nízku cenu. Informácie dokonca hovoria o viacerých verziách, no tu by sme boli radšej opatrní. Analytici sa zhodujú, že novinka by mohla prísť na trh už v januári 2021. Podľa nás je to ale nepravdepodobné a dočkáme sa jej najskôr v marci.

Presné špecifikácie a tak isto ani technológie nepoznáme. Na detaily si teda ešte chvíľu počkáme. Každopádne rátame aspoň s výkonným procesorom A14 Bionic, edge-to-edge displejom či s Face ID. Ak teda plánujete upgrade ale nechcete vlajkové lode za šialené peniaze, toto by mohlo byť riešenie aj pre vás. Počkáte naň?

zdroj

Prečítajte si tiež  Video: Takto vyzerá nový MagSafe Battery Pack zvnútra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.