Apple sa snaží motivovať majiteľov starších modelov iPhone k prechodu na najnovšie verzie prostredníctvom svojej novej webovej stránky, ktorú spustila v posledných dňoch. Na webe sa nachádza nová sekcia s názvom “Why Upgrade” (Prečo upgradovať). Táto sekcia poskytuje porovnávaciu platformu, kde môžu zákazníci zvážiť výhody prechodu zo starších modelov na súčasný modelový rad iPhone 15.

Potenciálni zákazníci si môžu porovnať staršie modely s novou generáciou smartfónov, pričom najstarším možným modelom na porovnanie je iPhone 11. V rámci aktuálnych verzií môžete nájsť podrobné informácie o všetkých vychytávkach, upgradoch a zmenách, ktoré gigant z Cupertina za posledné roky vykonal.

Apple láka na najnovšie modely z radu iPhone 15

Porovnávacie nástroje na webovej stránke zdôrazňujú pokroky v technológii, ktoré prinášajú nové modely. Medzi najväčšie lákadlá patria hlavne funkcie vylepšeného rozlíšenia fotoaparátu, zvýšenej kapacity úložiska, nových režimov pre video, podpory USB-C a zlepšeného grafického výkonu. V porovnávacej sekcii nechýbajú ani body 5G konektivity a ďalších moderných funkcií.

Spoločnosť Apple tiež informuje o možnostiach výmeny starších iPhonov za nové, poskytujúc zákazníkom predstavu o hodnote ich súčasného zariadenia a potenciálnej zľave pri nákupe nového modelu.

To však samozrejme platí iba v krajinách, kde je možný nákup prostredníctvom oficiálnej stránky Apple, prípadne kamenného obchodu Apple Store. Na Slovensku sa môžete spoľahnúť maximálne na služby autorizovaný predajcov, kde sa však podmienky môžu líšiť.

iPhone upgrade na novší model
Zdroj: Apple (snímka obrazovky)

Apple tiež zdôrazňuje jednoduchosť prechodu na nový iPhone vďaka funkciám ako Quick Start a eSIM, ktoré uľahčujú proces aktualizácie. V kontexte trhu so smartfónmi, kde je málo priestoru pre získavanie nových zákazníkov sa Apple radšej sústredí na zákazníkov, ktorí už jablkový smartfón vlastnia. Ak teda uvažujete nad upgradom aj vy, nová stránka určite stojí za vašu pozornosť.

Prečítajte si tiež  Apple ponúka aj Slovákom nový web: Nájdete na ňom množstvo dôležitých informácií o vašich zariadeniach

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.