Žiaľ, v posledných mesiacoch si priplácame takmer za všetko, pretože aktuálna inflácia dosahuje rekordné hodnoty. Len nedávno sme pri tom písali o tom, ako košická spoločnosť Antik Telecom musela zvýšiť ceny niektorých balíčkov, z dôvodu vysokého rastu poplatkov za vysielanie slovenských komerčných staníc.

Dnes ale informovala redakcia Živé o ďalšom potencionálnom zdražovaní, ktoré sa týka spoločnosti Orange Slovensko. Najväčší slovenský operátor údajne zvažuje možnosť ďalšie zdražovania svojich mobilných služieb, pričom aktuálnu situáciu stále monitoruje a analyzuje. Dôvodom môže byť zvyšovanie cien vstupných nákladov, medzi ktoré patria aj čoraz drahšie energie.

- Reklama -

Pokiaľ by sa tieto predtuchy stali realitou, zvýšenie cien by mohlo prísť už v najbližších týždňoch, maximálne mesiacoch. Zatiaľ však nie je celkom jasné, čo má zdražieť a koľko si používatelia priplatia. Nové podmienky sú údajne stále v štádiu návrhu.

Živé v súvislosti s touto témou zdôrazňuje, že v súčasnosti ide o neoverené informácie, avšak operátor tieto správy nepotvrdil a ani nevyvrátil. Téma je teda stále otvorená.

Orange výrazne zdražoval v marci. Ďalšie zvýšenie cien by zákazníkov nepotešilo. S niečim podobným môžu prísť aj ostatní operátori.

Logo Orange
Orange

Netreba pritom zabúdať, že najväčší slovenský operátor už nedávno zvyšoval ceny, konkrétne v marci tohto roka, kedy si zákazníci priplatili za jednotlivé paušály aj o tri eurá viac.

Rovnako však narástla cena za televízne služby či pevný internet. Pokiaľ dôjde ku ďalšiemu zdražovaniu, ľudí to určite nepoteší.

Na strane druhej však treba dodať, že ku podobnému kroku sa môžu obrátiť aj ďalší slovenskí operátori, ako je napríklad Slovak Telekom alebo O2. Ak má totiž Orange Slovensko vyššie vstupné náklady súvisiace s energiami, tak určite nebude jediným.

O prípadných novinkách v tejto súvislosti vás samozrejme budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -