Apple pred pár rokmi zmenilo technológiu klávesnice na svojich MacBookoch. Pôvodný, nožnicový systém nahradil modernejší, motýlí systém. Ten si okamžite získal vlnu kritiky po celom svete. Včera naň dokonca „zaútočil“ aj režisér Taika Waititi, ktorý získal Oscara za najlepší scenár.

„Apple by malo opraviť klávesnice, nedá sa na nich písať“

Profesionálni používatelia vedia byť veľmi kritickí. Pokiaľ je ich živobytím písanie scenárov, malo by byť prioritou to, aby sa im pracovalo dobre a pohodlne. Ako sa však ukazuje, režisér Taika Waititi, ktorý získal Oscara, nie je príliš spokojný s motýlím systémom, ktorý mal vo svete klávesnici spôsobiť akúsi „revolúciu“. Svoje rozhorčenie povedal pre redakciu The Verge teste potom, akosi prevzal prestížne ocenenie.

Ako sám povedal, podľa jeho názoru by malo Apple klávesnice opraviť. Nedá sa na nich písať, pretože sa zhoršili. Režiséra to vraj malo prinútiť k tomu, aby sa vrátil napsäť k PC, nakoľko klávesnice na klasických počítačoch sú pre písanie omnoho lepšie navrhnuté. Na záver ešte vyzval k tomu, aby sa prihlásil každý, kto tiež používa na písanie práve PC. Klávesnice od Applu sú vraj hrozné.

Do MacBooku sa na budúci rok vráti klasická klávesnica.
Oscarový režisér Taika Waititi skritizoval motýliu klávesnicu od Apple, staršia bola lepšia – svetapple.sk

Z týchto vyjadrení nám je v podstate jasné, že režisér pravdepodobne ešte nestihol vyskúšať klávesnicu na novom, 16″ MacBooku Pro, ktorý vyšiel koncom minulého roka. Apple si tu chyby novšieho hardvéru uvedomilo a preto použilo opäť nožnicovú klávesnicu. Výsledok je fantastický. Rovnaký krok očakávame aj v roku 2020 pri 13″ MacBooku Pro. Ako to dopadne pri ostatných modeloch zatiaľ nie je isté.

Z nášho testovania s režisérom nemôžeme celkom súhlasiť. Sami denne napíšeme kvantá textu či už na staršej alebo na novšej klávesnici (pracujeme na viacerých MacBookoch). Objektívne povedané, nemali sme žiadne zásadné problémy.

Jediné, čo sme spozorovali je asi vyššia hlučnosť motýlej klávesnice pri rýchlejšom tempe. To trochu znepríjemňuje život kolegom v office. Ináč sme však veľmi spokojní. Uvidíme, ako na tom bude klávesnica v blízkej budúcnosti ak príde aj na 13″ MacBook novší systém. Čo si myslíte o tomto komponente vy?

Oscarový režisér Taika Waititi skritizoval motýliu klávesnicu od Apple.
Oscarový režisér Taika Waititi skritizoval motýliu klávesnicu od Apple.
Prečítajte si tiež  Apple práve vydalo macOS Ventura pre všetkých užívateľov. Toto sú všetky novinky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here