Nový MacBook Pro 13″ a MacBook Air 13″

V Cupertine sa po dlhých rokoch odhodlali k odvážnej zmene. Nový ARM procesor M1 ponúka neskutočný výpočtový/grafický výkon. Ocenia ho aj tí najnáročnejší používatelia. Sami sme už vyskúšali prvé rendery v 3D programe Bledner, a z výsledkov sme veľmi príjemne prekvapení. Pôvodne čisto „desktopová“ záležitosť sa presúva na MacBook. Wow!

Aby toho nebolo málo, unboxing má za sebou aj známy český YouTuber, Petr Mára. Dlhé roky sa zaoberá spoločnosťou Apple a ťažko budete hľadať niekoho, kto jej produktom a službám rozumie viac.

Video (dostupné nižšie) sa zameriava predovšetkým na prvé dojmy. Nečakajte rozsiahlu recenziu, no skôr usmernenie, či MacBook s čipom M1 kúpiť alebo nie. Zariadenia môžete objednať aj na Slovensku a to napríklad u autorizovaného predajcu m:zone.

Ako sme už spomenuli vyššie, aj my v redakcii testuje M1-tku a to konkrétne v základnom MacBooku Pro 13″ s 8GB RAM. Túto verziu používame už dlhé roky (viacerí) a tak sme si dopriali najnovšiu generáciu.

Naše prvé dojmy budú dostupné už zajtra. Do komentára nám napíšte, čo by vás zaujímalo, alebo aké testy chcete vidieť. Ak to bude v našich silách, radi vám ich sprostredkujeme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.