Počítače Mac s procesorom M1

Spoločnosť Apple „kráča“ vlastnou cestou. V najbližších rokoch sa bude chcieť osamostatniť od Intelu, v čom jej pomôžu nové procesory M1 postavené na architektúre ARM. Aj keď to znie ako odvážny krok, prvotné výsledky naznačujú úspech. Tieto čipy sa už dostali do prvých bechmark testov, kde predviedli extrémne schopnosti. Vôbec pritom nepreháňame.

Len tak pre predstavu, v aplikácii Geekbench 5 prekonal čip M1 aj špičkový MacBook Pro 16″, s procesorom Intel Core i9. Bavíme sa o základnom čipe, ktorý nájdeme aj v MacBooku Air 2020. Predstavte si, že sa chystajú aj silnejšie verzie…

Aj keď sme očakávali vysoký výkon, určite to nebolo až v takomto „šialenom“ rozsahu. Počas včerajšieho dňa sme priniesli ďalšie novinky, týkajúce sa GPU. Apple Sillicon poráža aj schopné 75W grafické karty spred niekoľkých rokov. V porovnaní s Intelom je grafika až 5x rýchlejšia.

Plány týkajúce sa predstavenia vlastných ARM procesorov boli oznámené ešte počas júna, na WWDC 2020. Koncom roka sme sa dočkali novej technológie v počítačoch MacBook Air, MacBook Pro a Mac mini.

Ceny sa nezmenili alebo dokonca klesly. Apple z nášho pohľadu vytvorilo must-have produkt, na ktorý sa v redakcii už teraz veľmi tešíme.

Pod týmto textom si môžete vychutnať prvé unboxing a hands-on videá od celosvetovo známych youtuberov. Dizajn sa v podstate nezmenil, no hardvér je od základov iný. Nové počítače Mac s procesorom M1 už môžete objednávať u autorizovaného predajcu m:zone. Kto z vás do nich pôjde? Dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Spoločnosť Apple aktualizovala svoju obľúbenú nabíjačku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -