Prakticky celý svet v súčasnosti bojuje s problémami v dodávateľských reťazcoch, drahými energiami a takisto vysokou mierou inflácie. Výnimkou nie je ani spoločnosť Sony, ktorá stojí za legendárnou hernou konzolou PlayStation 5 (PS5). Jej cena je už dnes pomerne vysoká, no ako sa ukazuje, čoskoro ešte narastie. Výrobcu to mrzí, no podľa jeho vlastných slov z oficiálnej tlačovej správy nemá na výber.

Medzi trhy, ktorých sa má dotýkať zdražovanie PlayStation 5 radíme Európu, Veľkú Britániu. Japonsko, Čínu, Austráliu, Mexiko a Kanadu. Je teda isté, že zdražovanie pocítime aj u nás na Slovensku.

Problémom je navyše aj samotná dostupnosť hernej konzoly, ku ktorej sa hráči po celom svete dostávajú skutočne ťažko. Jej úspech je totiž taký veľký, že sa nestíha vyrábať, no celé to súvisí aj s globálnou krízou polovodičov, ktorých stále nie je dostatok.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

A aj keď spoločnosť Sony mrzí zdražovanie PlayStation 5, budúcim majiteľom sľubuje, že jej dostupnosť sa pokúsi čo najviac zlepšiť. Chce totiž dosiahnuť, aby si čo najviac hráčov mohlo užiť výhody, ktoré im PS5 v porovnaní s predchodcami alebo konkurenciou ponúka.

Nové ceny za PlayStation 5 na Slovensku 

Doposiaľ sa herná konzola PlayStation 5 predávala na Slovensku za odporúčanú cenu 399,99 eur bez Blu-ray mechaniky a 499,99 eur s Blu-ray mechanikou.

Po novom obe prevedenia zdražejú o 50,00 eur, pričom všetko samozrejme závisí aj od cenotvorby jednotlivých predajcov. Pokiaľ budú konzoly nedostupné, je dosť možné, že ich výsledné ceny budú ešte vyššie.

Predajcovia, ktorí majú PS5 skladom, sa ho dnes neboja ponúkať aj za 699,99 €, pričom ostatní, ktorí konzolu skladom nemajú nastavili cenu od 609,99 €. Po zdražení teda môže ešte narásť. Nižšie nájdete nové odporúčané ceny pre PS5 od spoločnosti Sony.

  • PS5 s Ultra HD s Blu-ray mechanikou – 549,99 eur
  • PS5 Digital Edition – 449,99 eur
Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here