Vzhľadom na to, že súčasný dizajn počítača Mac mini je starý už viac ako desať rokov tak sa očakáva, že Apple čoskoro vyrukuje s redizajnom. Podľa známeho analytika Jona Prossera sa dočkáme podobného vizuálu akým disponuje prémiový Mac Studio.

Dizajn podobný modelu Mac Studio by mohol do verzie mini priniesť výrazné vylepšenia vrátane lepšej termoregulácie, čo by následne mohlo odomknúť dvere pre vyšší výkon. V hre je aj pridanie portov ako USB-C ale čítačku kariet SDXC na prednú stranu, čo by výrazne uľahčilo manipuláciu so zariadením.

Koncept Mac mini redizajnKoncept Mac mini redizajn

Na internete sa svojho času objavili aj fámy poukazujúce na dizajn s akýmsi „plexisklom“ na vrchnej strane, čo by mohlo odkazovať na pôvodný iMac a iné legendárne produkty s logom nahryznutého jablka. V tomto prípade sa však skôr jedná o fanúšikovský výstrelok, keďže tento scenár je veľmi nepravdepodobný.

Najreálnejšou možnosťou je menšia úprava hrúbky zariadenia, prípadne zmena veľkosti a spodnej časti spojenej s odvetrávaním. Ruku na srdce, pri zariadení akým je Mac mini sa toho až toľko vymyslieť nedá. Skutočné a hlavne vítané zmeny by sa však mohli dostaviť v rámci konektivity a efektivity prerozdeľovania výkonu.

Mac Studio a Mac mini
Zdroj: Appleinsider

Mac mini má v súčasnosti strieborný hliníkový unibody dizajn, ktorý spoločnosť Apple predstavila v roku 2010. Tento dizajn používala pri každom Macu mini okrem toho, že v roku 2018 ponúkla farebné prevedenie Space Gray.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -