Spoločnosť Apple predstavila v roku 2022 aktualizovaný Mac mini s procesorom M2, ktorý prináša prakticky rovnaký dizajn, ako staršia verzia s čipom M1 no pochopiteľne je o niečo výkonnejší. Apple sa okrem iného pochválilo, že jeho novinka bude na trhu dostupnejšia. Jej cena klesla až o 100 €. Aj vďaka tomu je cesta k novému Macu konečne jednoduchšia a toto zariadenie s operačným systémom macOS si ako nové môže dovoliť oveľa viac používateľov. Je pri tom jedno, či si vyberiete verziu M1 alebo M2. Obe dávajú zmysel.

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, novinka s procesorom M2 sa na Slovensku oficiálne predáva za 699 €, čo si môžete overiť po kliknutí na tento odkaz. Zariadenie prináša dostatok výkonu na bežnú kancelársku robotu no nezapotí sa ani vtedy, keď mu priložíte náročnejší render videa. Platforma ARM je pre túto činnosť, ako stvorená a dovolíme si tvrdiť, že to bude drvivej väčšine používateľov dokonalo vyhovovať.

Ešte lepšou voľbou je ale z nášho pohľadu o čosi starší Mac mini s procesorom M1. Ak vám totiž nevadí, že bol predstavený o niečo skôr a nepatríte medzi najnáročnejších spotrebiteľov, toto zariadenie bude dokonalo vyhovovať všetkým vašim každodenným požiadavkám. Rovnako je vhodné do kancelárie alebo na domáce použitie a taktiež zvláda bez problémov render videa, grafické programy atď. No a cena? Mac mini M1 sa pôvodne predával za 799 € no keďže Apple u nástupcu znížilo ceny, zariadenie výrazne zlacnelo. Po kliknutí na tento odkaz ho nájdete už od 628 €, čo je absolútne fantastická ponuka.

Mac mini 2023
Zdroj: YouTube / The Everyday Dad (úprava redakcie)

Pridajte ku nemu ešte z nášho pohľadu jednu z najlepších klávesníc na trhu Logitech MX Keys za 89,8 € a máte dokonalý hardvér na každodennú prácu s operačným systémom macOS.

Klávesnica Logitech MX Keys recenzia
Zdroj: YouTube / The Product Lab

Po celý čas si budete môcť užívať špičkovú kompatibilitu v rámci ekosystému všetkých ostatných Apple produktov a zároveň rýchlosť platformy ARM, ktorá dokáže aj niekoľko rokov po predstavení zahanbiť väčšinu konkurentov.

Mac mini a klávesnica Logitech MX Keys je perfektná kombinácia 

Mac Mini M2
Zdroj: Unsplash / Charles Patterson

Ak vás na záver zaujala klávesnica Logitech MX Keys, viac sa o nej dočítate po kliknutí na tento odkaz. Je to produkt, ktorý už dlhšiu dobu využívame aj my v redakcii a musíme povedať, že je absolútne fantastický.

A keď už sme pri tom, dodnes sa väčšina z nás spolieha na MacBook Pro 13″ s procesorom M1, ktorý sa nachádza aj v dostupnejšom Macu mini.

Prečítajte si tiež  Apple dnes predstaví nový MacBook Pro 14"/16" a zrejme aj Mac mini či AirPods 3. Toto od nich očakávame

Zariadenie si cez HDMi kábel pripájame na monitor a slúži nám veľmi podobne, ako klasický stolný počítač. Do dnešných dní nepociťujeme, že by mu akokoľvek chýbal výkon. A to ho vyťažujeme skutočne naplno či už v rámci tvorby obsahu na SvetApple alebo v grafických programoch Adobe Photoshop a Adobe Illustrator.

Ak teda uvažujete nad Macom mini s procesorom M1, za nás je to skvelá voľba, ktorú neoľutujete. Nebojte sa ani staršieho modelu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -