Ťažko povedať, ako je to na Slovensku, no vo svete je ešte stále veľmi populárna aj hra Pokémon GO, ktorá zažila obrovský ošiaľ niekoľko rokov dozadu. Vývojári sa snažia „prinútiť“ jej používateľov, aby ostali doma. Hru prispôsobujú do interiéru, aby tu bola zábavnejšia a atraktívnejšia.

Pokémon GO sa prispôsobuje koronavírusu.

Hra, o ktorú sa postarala spoločnosť Niantic, je populárna tým, že jú môžu hráči používať predovšetkým v exteriéri. Dnes je ale situácia vo svete veľmi nebezpečná a ľudia by sa kvôli šíreniu pandémie COVID-19, nemali stretávať (ani na otvorených priestranstvách).

Ako to ale vysvetliť hráčom Pokémon GO? Asi to nie je jednoduchá úloha. Čo sa ale dá urobiť hneď, je určité prispôsobenie hry tak, aby ju bolo možné zahrať, aj z pohodlia obývačky. Po novom sa vám teda budú do hry ukladať aj „achievementy“, ktoré vykonávate v domácom prostredí:

S Adventure Sync môžete sledovať svoje kroky v interiéri, takže aktivity, ako upratovanie a behanie na páse, sa vám budú pripočítavať k hre. Chystáme sa tiež zdokonaliť tento program tak, aby fungoval ešte presnejšie pri pohybe a aktivitách v interiéri. Niantic

To ale samozrejme nie je všetko. Vývojári neustále pracujú na tom, aby zdokonalili takzvané sociálne funkcie. Ľuďom bude umožnená lepšia komunikácia bez toho, aby sa vonku fyzicky stretli. Tak isto je v dohľadnej dobe sľúbená aj možnosť zahrať si Raid Battles z prostredia domova. Pokiaľ teda patríte medzi hráčov Pokémon GO, mali by ste o týchto novinkách vedieť.

„Tak isto vylepšujeme naše virtuálne sociálne funkcie v hre, aby mohli hráči zostať v kontakte, keď sa nemôžu stretnúť v naživo. Čoskoro sa budete môcť spojiť s priateľmi a zahrať si spolu Raid Battles v pohodlí domova. Niantic

Používatelia minuli na Pokémon GO 894 miliónov dolárov za rok 2019.
Pokémon GO sa prispôsobuje koronavírusu. Zahráte si aj doma.
Prečítajte si tiež  Slovenský ESET oslavuje 30 rokov na trhu. Získať môžete rok ochrany svojho počítača zadarmo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -