Technologický gigant pôjde v roku 2020 proti prúdu. Už niekoľko mesiacov sa hovorí, že v balení iPhonu 12 nenájdeme slúchadlá a tak isto ani nabíjací adaptér. Teraz to Apple nechcene potvrdilo v kóde vývojárskej beta verzie iOS 14.2. Na EarPods definitívne zabudnite.

Nenápadná fráza

Posledný únik nepochádza z dodávateľských reťazcov a ani od zdrojov blízkych Applu. Postarali sa oň priamo vývojári spoločnosti, ktorí pripravujú aktualizáciu operačného systému iOS 14.2. Jeho vydanie je zrejme naplánované až po predstavení iPhonu 12. Zdá sa, že sa v ňom nachádzajú informácie týkajúce sa zariadenia.

Možno by vás ani nenapadlo čítať text, ktorý má pomôcť znížiť množstvo vysokofrekvenčnej energie vplývajúcej na vaše telo. Napriek tomu sa ale v systéme nachádza a teraz prezradil oveľa viac ako bolo potrebné.

V rámci odporúčaní (ako znížiť vysokofrekvenčné žiarenie) sa do dnešných dní používal výraz supplied headphones (dodávané slúchadlá). Technologický gigant tým samozrejme myslel klasické káblové EarPods. V rámci iOS 14.2 sa ale tento text po dlhých rokoch preformuloval. Po novom tu nájdete už iba „headphones“ (slúchadlá).

Aj keď je to drobná zmena, v skutočnosti prezrádza dôležité informácie. Vývojári by neupravovali vetu niekde hlboko v systéme, keby na to nemali jasný dôvod.

EarPods podľa všetkého už veľa ľudí nepoužíva a namiesto toho si nakupujú AirPods. Ich absenciu v balení Apple vysvetlí ako súčasť snahy dosiahnuť čo „najekologickejší svet“.

Druhou stránkou veci je potom šetrenie na výrobe a navýšenie marží (+ zvýšenie záujmu o bezdrôtové AirPods). Do komentára nám napíšte, či vám budú klasické slúchadlá chýbať alebo nie.

zdroj

Prečítajte si tiež  Zákazníci v USA minuli 3,6 miliardy dolárov na TOP 100 appky v App Store!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.