Spoločnosť Apple predstavila operačný systém iPadOS 16, ktorý prináša viacero zásadných zmien. Jednou z nich je aj funkcia s názvom Stage Manager, ktorá dokáže premeniť váš iPad na akýsi hybridný MacBook. Týka sa hlavne multitaskingu.

Doposiaľ sme boli zvyknutí na to, že aplikácie v iPadOS fungovali prakticky rovnako ako v operačnom systéme iOS. Tablet tak stále nepôsobil ako počítač, ale skôr ako väčšie mobilné zariadenie s vysokým výkonom a dotykovým displejom. To sa ale zmení.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

iPadOS 16 totiž do používateľského zážitku prináša poprvýkrát možnosť prekrývať jednotlivé aplikácie podobne, ako to poznáme z macOS. Dôležitým vylepšením ale je, že si budete môcť prispôsobovať aj veľkosť samotných okien. Už nebude teda potrebné limitovať sa na celú plochu displeja, ktorú iPad ponúka. To zvýši nie len komfort ale aj produktivitu.

Funkcia Stage Manager podporuje skupiny až štyroch okien a až štyri ďalšie, ak máte k iPadu pripojený externý displej.

Fungovať bude len na najvýkonnejších iPadoch 

Je dôležité spomenúť, že aj keď je táto inovácia pomerne zásadná, zďaleka si ju neužijete na každom iPade. K dispozícii bude totiž len na novších modeloch, ktoré sú vybavené procesorom M1. Týka sa to teda iPadu Pro 2021 s 11″ a 12,9″ displejom, ako aj iPadu Air 2022 s 10,9″ displejom.

Prečítajte si tiež  Ukrajinci sledujú Rusov skrz ukradnuté AirPody. Pomáha im funkcia Find My

Každopádne je to ale ďalší pekný krok k tomu, aby iPad v budúcnosti úplne nahradil náš Mac. Jeho operačný systém doposiaľ ponúkal množstvo obmedzení, no to sa z roka na rok mení. V súčasnosti už môžeme dokonca aj konštatovať, že hoci iPadOS stále vychádza z iOS, v princípe sa tieto systémy od seba dosť zásadne vzďaľujú.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -