Apple (RED) a koronavírus

Spoločnosť Apple reaguje na globálnu pandémiu COVID-19. Od tejto chvíle poputuje 100% všetkých výnosov z nákupov červených produktov do globálneho fondu COVID-19, ktorý umožňuje poskytovať služby a liečbu najzraniteľnejším komunitám na svete.

Technologický gigant má v ponuke širokú škálu (PRODUCT) RED zariadení a príslušenstva, ktoré si môže kúpiť každý z vás. Spomeňme napríklad iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone SE 2.generácie, Apple Watch Series 6, mnohé púzdra a ďalšie.

Do 30. júna 2021 budú presmerované všetky výnosy z nákupov „červených výrobkov“ do globálneho fondu COVID-19. Okrem toho, do 7. decembra sem Apple prispeje 1$ za každý nákup na Apple.com, v aplikácii Apple Store alebo v kamennej pobočke. Podmienkou je použitie služby Apple Pay. Výsledkom tejto iniciatívy môže byť niekoľko miliónov dolárov pre tých, ktorí to v tejto chvíli najviac potrebujú.

Apple spolupracuje s (RED) od roku 2006

Apple začalo spolupracovať s (RED) ešte v roku 2006. Iniciatíva sa snaží eliminovať/oslabiť epidémiu HIV/AIDS v subsaharskej Afrike. Za 14 rokov partnerstva sa Applu podarilo vyzbierať viac ako 250 miliónov amerických dolárov.

Za celú dobu tieto fondy poskytli starostlivosť alebo podporné služby pre viac ako 10,8 milióna ľudí a distribuovali cez 167 miliónov testov na ochorenie HIV. Takisto sprístupnili zachraňujúcu, antiretrovírusovú liečbu (ARV), pre viac než 13,8 miliónov ľudí.

Možno ste ani nevedeli, aký symbol v sebe skrýva vaše červené zariadenie. Máte doma (PRODUCT) RED výrobky? Ktoré to sú?

Prečítajte si tiež  S touto elegantnou kartou rozšírite pamäť na MacBooku Pro o ďalší terabajt
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.