Apple (RED) a koronavírus

Spoločnosť Apple reaguje na globálnu pandémiu COVID-19. Od tejto chvíle poputuje 100% všetkých výnosov z nákupov červených produktov do globálneho fondu COVID-19, ktorý umožňuje poskytovať služby a liečbu najzraniteľnejším komunitám na svete.

Technologický gigant má v ponuke širokú škálu (PRODUCT) RED zariadení a príslušenstva, ktoré si môže kúpiť každý z vás. Spomeňme napríklad iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone SE 2.generácie, Apple Watch Series 6, mnohé púzdra a ďalšie.

Do 30. júna 2021 budú presmerované všetky výnosy z nákupov “červených výrobkov” do globálneho fondu COVID-19. Okrem toho, do 7. decembra sem Apple prispeje 1$ za každý nákup na Apple.com, v aplikácii Apple Store alebo v kamennej pobočke. Podmienkou je použitie služby Apple Pay. Výsledkom tejto iniciatívy môže byť niekoľko miliónov dolárov pre tých, ktorí to v tejto chvíli najviac potrebujú.

Apple spolupracuje s (RED) od roku 2006

Apple začalo spolupracovať s (RED) ešte v roku 2006. Iniciatíva sa snaží eliminovať/oslabiť epidémiu HIV/AIDS v subsaharskej Afrike. Za 14 rokov partnerstva sa Applu podarilo vyzbierať viac ako 250 miliónov amerických dolárov.

- Reklama -

Za celú dobu tieto fondy poskytli starostlivosť alebo podporné služby pre viac ako 10,8 milióna ľudí a distribuovali cez 167 miliónov testov na ochorenie HIV. Takisto sprístupnili zachraňujúcu, antiretrovírusovú liečbu (ARV), pre viac než 13,8 miliónov ľudí.

Možno ste ani nevedeli, aký symbol v sebe skrýva vaše červené zariadenie. Máte doma (PRODUCT) RED výrobky? Ktoré to sú?

- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here