O spoločnosti Apple je známe, že má veľmi silnú používateľskú základňu, ktorá je navyše aj verná. To znamená, že človek, ktorý si raz kúpi iPhone nie je tak ochotný prejsť na Android, než v opačnom prípade. A ak tomu celkom neveríte, presvedčiť by vás mohol najnovší prieskum od Beyondidentity, ktorý nám priniesol niekoľko zarážajúcich zistení.

Tým prvým a najdôležitejším je azda to, že až približne 25 % majiteľov zariadení s operačným systém Android so sídlom v USA zvažuje, že v blízkej budúcnosti prejdú na iPhone od Apple. Ukazuje sa teda, že nedávne slová Tima Cooka o výraznom náraste nových používateľov na platforme iOS sú skutočne pravdivé.

Až 49 % ľudí z tejto vzorky tvrdilo, že iPhone vnímajú ako bezpečnejšiu a istejšiu voľbu. Výskumná vzorka, s ktorou spoločnosť Beyondidentity počítala, tvorila podľa portálu PhoneArena 1003 ľudí.

Na iPhone prechádza z Androidu čoraz viac ľudí

Logo spoločnosti Apple žerúce Android panáčika
Zdroj: Komunita

Aj keď má operačný systém iOS stále ďaleko menší trhový podiel než Android, v absolútnych číslach to nie je zas až taký veľký rozdiel.

Zatiaľ čo Android drží 69,74 %, nainštalovaný je v zariadeniach od obrovského množstva výrobcov. Navyše, produkty sa predávajú v rôznych cenových reláciach a dostupné sú od par desiatok až po tisíce eur. To pri Apple neexistuje.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

iPhone, ktorý drží zvyšok podielu je podstatne drahší a vyrába ho iba jeden výrobca. Aj keď má teda Apple pod palcom „len“ jednu tretinu trhu, stále ide o fantastický výsledok, ktorý sa navyše z roka na rok prehlbuje.

Okrem toho je celkom logické, že v krajinách ako Afrika či India sa iPhonom nedarí tak dobre ako napríklad v Severnej Amerike, kde majú až 54 % zastúpenie na trhu.

Keď najlacnejší iPhone SE 3. generácie začína na hranici 509 eur, je pochopiteľné, že si človek s nižším príjmom vyberie radšej lacnejší Samsung s väčším displejom, viacerými a kvalitnejšími fotoaparátmi či modernejším dizajnom. V tomto smere žiaľ Apple zaostáva.

iOS trpí malvérmi oveľa menej ako Android. Aj tak sú tu ale prítomné

iPhone položený na posteli s operačným systémom iOS a zapnutým displejom
Foto: Unsplash / David Grandmougin

Nebudeme si klamať, operačný systém Android má oveľa viac bezpečnostných medzier ako iOS, hoci ani systém od Apple nie je úplne imúnny voči hackerským útokom či vírusom.

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 novinky, ktoré dostal CarPlay s príchodom iOS 16

Podľa nedávneho prieskumu sa stretlo približne 40 % všetkých opýtaných (Android aj iOS používateľov) s malvérovými útokmi, no oveľa viac ľudí, ktorí mali iPhone povedali, že „nikdy nezažili žiadne narušenie bezpečnosti“.

A ak sa s niečim podobným náhodou stretli, v praxi mali až o 20 % vyššiu pravdepodobnosť, že sa im podarilo obnoviť svoje stratené fotografie a dáta. To nie je zanedbateľné číslo. 

Ľudia dôverujú oveľa viac iPhonu než Androidu

Smartfón honor a iPhone
Zdroj: Honor / Apple

Navyše, keď sa výskumníci spýtali majiteľov najmodernejších smartfónov od Apple a Samsungu na ich vnímanie bezpečnosti, až dvakrát viac ľudí s iPhonom 13 Pro Max povedalo, že toto zariadenie považujú za najbezpečnejší telefón, aký kedy používali.

Na strane druhej, priemerný používateľ iOS sa podľa prieskumu cíti len o málo bezpečnejšie, ako priemerný používateľ Androidu. V praxi ide o 76 % vs 74 %. Výskumníci ale predpokladajú, že najbližších rokoch bude počet nových používateľov iOS (bývalých používateľov Androidu) narastať. Čo si myslíte vy?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -