Apple predstavilo nový interaktívny prvok vo svojom iPhone 14 Pro, ktorý nazvalo Dynamic Island. Okrem toho, že sa z tejto novinky tešia fanúšikovia technologického giganta, vynaliezaví „androiďáci“ si ho chceli vyskúšať tiež. Netrvalo teda dlho a vznikla alternatíva.

Tá nesie názov DynamicSpot a je dostupná v internetovom obchode Google Play. Jej vývojár Jawomo ju sprístupnil pred niekoľkými týždňami zadarmo pre všetkých používateľov a doteraz ladil problémy, ktoré sa v apke DynamicSpot postupne vyskytovali.

Na tomto celom by vlastne nebolo nič prekvapivé. Veď Android je otvorená platforma a každý si na nej môže robiť čo len chce. Čo nás však mierne šokovalo je to, ako veľa ľudí si chcelo na svojich zariadeniach od výrobcov Samsung, Xiaomi, Oppo a ďalších vyskúšať, ako vyzerá a funguje nový Dynamic Island od Apple v praxi.

V priebehu niekoľkých dní dosiahla apka DynamicSpot svoj prvý veľký míľnik, ktorý predstavuje milión stiahnutí. A to nie je všetko. Softvér sa okrem iného tento týždeň objavil aj v prvej desiatke na APKMirror, v rámci čoho sa dá usúdiť, že si ho používatelia skutočne idú.

Konkurencia s Androidom chystá vlastné riešenie 

Dynamic Island Android
Zdroj: Apple (úprava redakcie)

Pochopiteľne je úplne iné používať Dynamic Island ako štandardnú vstavanú funkciu a ako aplikáciu v zariadení, pre ktoré nebola prioritne navrhnutá. Pravdou však ostáva, že Apple zažilo s týmto interaktívnym prvkom taký „hype“, že sa ho určite budú snažiť napodobniť aj ostatní.

Predpokladáme teda, že v najbližších mesiacoch a rokoch nastane mánia, v rámci ktorej sa budeme stretávať s alternatívnymi riešeniami čoraz častejšie.

Úplne priamo to koniec koncov naznačila aj spoločnosť Realme, ktorá je presvedčená o tom, že tento priestor bude možné využívať na zobrazenie prichádzajúcich hovorov, upozornení, oznámení a ďalších dôležitých informácií. Okolie prednej kamery sa pritom môže meniť na rôzne tvary a veľkosti.

Všetko tiež potvrdil prezident spoločnosti Xiaomi Lu Weibing vo svojom príspevku na čínskej sociálnej sieti Weibo. Odhalil to portál Gadgets360. Vo svojom príspevku uviedol, že zákazníci Xiaomi taktiež chcú používať „Smart Island“, no zatiaľ nešpecifikoval žiadne bližšie plány, ktoré by sa týkali jeho zavedenia.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Originál vs. aftermarket displej. Je tu rozdiel?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -