Na spoločnosť Apple sa v posledných dňoch valí kritika z každej strany. Dôvodom je vypustenie nových operačných systémov pre všetky platformy. Nie len iOS 14 zaznamenáva nedostatky. Používatelia sa teraz sťažujú na watchOS 7. Prečítajte si viac.

watchOS 7 nie je dokonalý

Technologický gigant bude mať čo robiť, aby dal všetky chyby do poriadku. Netýkajú sa len iOS 14, ktorý určitým ľuďom seká, padá a rapídne znižuje výdrž batérie na iPhonoch.

Najnovšie sa začali ozývať majitelia inteligentných hodiniek Apple Watch. Po prechode na najnovšiu verziu systému (watchOS 7) zlyháva GPS a ostatné senzory.

Jeden z najčastejšie popisovaných problémov sa týka aplikácie Aktivita. Pokiaľ majú používatelia so sebou iPhone, všetko je relatívne v poriadku.

Vo chvíli, keď ho ale nechajú doma, nedokážu sa spätne dopátrať ku svojej trase (zaznamenanej na mape). Hodinky sa tvária akoby ju vôbec „nesledovali“ (hoci doteraz to fungovalo).

Najčastejšie sa táto chyba prejavuje v kombinácií s iPhonom XS (iOS 14) a Apple Watch Series 4 (watchOS 7). Neskôr sa však pridali sťažnosti od majiteľov Apple Watch Series 3 či Apple Watch Series 5. Problémy sú teda oveľa rozsiahlejšie.

Aby toho nebolo málo, viacero používateľov tvrdí, že im nefunguje synchronizácia. V rámci beta testovania sme to postrehli aj v redakcii, no po prechode na plné verzie funguje všetko v absolútnom poriadku. Je to teda dosť individuálna záležitosť.

Z často uvádzaných „sťažností“ tiež vyberáme neschopnosť poskytnúť informácie o srdcovej frekvencií. Niekomu sa Apple Watch (predovšetkým Series 3) vybíjajú oveľa rýchlejšie a dokonca aj sekajú, (čo nie je nič príjemné).

Pokiaľ trpíte podobnými problémami, napíšte nám o nich do komentára. Samozrejme nezabudnite uviesť model vášho zariadenia. Budeme radi za každý jeden postreh a poznatok.

Prečítajte si tiež  Apple Watch sú zaujímavejšie, dostali nové remienky!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.