V Apple mali kedysi zásadu, že smartfón musí byť možné ovládať len jednou rukou. Tá samozrejme platí dodnes, no stojí za ňou softvérová funkcia. Našťastie už onedlho príde iPhone 12 mini (5.4″), ktorý všetko zmení. Pozrite si jeho maketu.

iPhone 12 mini s príjemnými rozmermi

Ako naznačujú posledné úniky, iPhone 12 mini je už na ceste. Tento model bude najmenší z ponuky a prekoná aj iPhone SE 2. generácie so 4.7″ displejom. Hoci očakávame väčšiu uhlopriečku (5.4″) výhodou majú byť tenšie (edge-to-edge) rámiky vďaka OLED technológií.

Pre používanie v jednej ruke už nebudeme musieť 2x poklepať po spodnej časti displeja alebo prepínať klávesnicu. Pokiaľ máte kratšie prsty, rozmery oceníte.

Na záberoch v našej galérii si môžete pozrieť novinku v podobe makety. nejde síce o oficiálny dizajn, no predpokladáme, že sa na cca 80% zhoduje (usudzujeme na základe dostupných únikov).

iPhone 12 mini (s vysokou pravdepodobnosťou) nedostane zaoblené sklo (v podobe 2.5D). Takisto bude celé telo o niečo tenšie, no to sú iba detaily. Obrázky sú určite dosť presné na to, aby ste si vytvorili hrubú predstavu o tvaroch.

Technické špecifikácie

Čo sa týka technológie, aj základný model ponúkne to najmodernejšie z najmodernejšieho. Vo vnútri sa bude nachádzať 5nm čip Apple A14 Bionic a 4GB RAM. Jeho výkonnostné parametre prekonajú aj tú „najsilnejšiu konkurenciu“.

Dizajn bude hranatý s kombináciou lesklého skla a hliníka (rovnako ako to má iPhone 11 či iPhone XR). iPhone 12 mini zakúpite vo viacerých farebných prevedeniach.

Na zadnej strane očakávame dve šošovky fotoaparátu (rovnaké ako minulý rok). Kvalita záberov sa mierne vylepší, no nepôjde o žiadnu revolúciu. Spredu vás prekvapí menší notch.

Daňou za príjemnú veľkosť môže byť nižšia kapacita akumulátora. Ten poskytne len niečo cez 2000mAh. Treba si ale uvedomiť, že nový procesor nebude len výkonný ale aj extrémne šetrný (o cca 20-30% v porovnaní s predchodcom). Nemusíte sa teda obávať slabej výdrže.

Oficiálne ceny ešte nepoznáme, no iPhone 12 mini bude štartovať na úrovni cca 750€. Do komentára nám napíšte, či sa na maličký model tešíte. My v redakcii veľmi…

zdroj

Prečítajte si tiež  Forma pre iPhone 16 unikla na internet. Potvrdzuje predošlé informácie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.