Pokiaľ majú hráči jednu vec skutočne radi, tak sú to hry s otvoreným svetom. Práve na tomto princípe si vybudovali svoju popularitu legendárne tituly typu Grand Theft Auto, Mafia, niektoré diely Need For Speed, Watch Dogs a ďalšie.

Nie je žiadnym prekvapením, že otvorený svet si vyžaduje aj prepracovanejšie prostredie. Hoci takéto hry sa stali populárnymi až začiatkom 21. storočia, v skutočnosti ich počiatky siahajú do prvej polovice 80-tých rokov a taktiež sme ich videli mnoho aj v 90-tych rokoch 20. storočia.

- Reklama -

Vývoj herných konzol a taktiež počítačového hardvéru však šiel postupom času rýchlym tempom dopredu a dnes už sú hry s otvoreným svetom veľmi realistické. Netýka sa to samozrejme iba samotnej grafiky ale tiež fyziky, správania sa postáv, súperov a podobne.

Od roku 1980 dodnes 

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým ako asi vyzeral vývoj týchto hier, dnes vám prinášame odpoveď v podobe fantastického videa. Najstarším titulom je „Rally-X“ z roku 1980 a video pokračuje obrovským množstvom novších hier, nad ktorými ste strávili hodiny voľného času možno aj vy.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

https://www.youtube.com/watch?v=HfUDQeEVD2w

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.