Pokiaľ majú hráči jednu vec skutočne radi, tak sú to hry s otvoreným svetom. Práve na tomto princípe si vybudovali svoju popularitu legendárne tituly typu Grand Theft Auto, Mafia, niektoré diely Need For Speed, Watch Dogs a ďalšie.

Nie je žiadnym prekvapením, že otvorený svet si vyžaduje aj prepracovanejšie prostredie. Hoci takéto hry sa stali populárnymi až začiatkom 21. storočia, v skutočnosti ich počiatky siahajú do prvej polovice 80-tých rokov a taktiež sme ich videli mnoho aj v 90-tych rokoch 20. storočia.

- Reklama -

Vývoj herných konzol a taktiež počítačového hardvéru však šiel postupom času rýchlym tempom dopredu a dnes už sú hry s otvoreným svetom veľmi realistické. Netýka sa to samozrejme iba samotnej grafiky ale tiež fyziky, správania sa postáv, súperov a podobne.

Od roku 1980 dodnes 

Ak ste sa niekedy zamysleli nad tým ako asi vyzeral vývoj týchto hier, dnes vám prinášame odpoveď v podobe fantastického videa. Najstarším titulom je „Rally-X“ z roku 1980 a video pokračuje obrovským množstvom novších hier, nad ktorými ste strávili hodiny voľného času možno aj vy.

Prečítajte si tiež  Z Apple handričky sa stáva hit! Pozrite sa na koncept "Apple Polishing Cloth" v rôznych farbách

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.