Jablková spoločnosť poslednýkrát vylepšila Apple TV ešte v roku 2017, kedy jej dopriala výkonnejší procesor a tak isto podporu 4K prehrávania. Od tej doby sa ale nič moc nezmenilo a viacero leakerov očakáva, že v roku 2021 uvidíme nástupcu.

Pri tejto príležitosti vytvoril Ivan Anton prepracovaný 3D koncept, ktorého rendery pripomínajú skutočné fotografie. Zariadenie má úplne iný dizajn, ako sme zvyknutí a jeho použitie by sa taktiež líšilo. Ako iste viete, Apple sa v poslednej dobe snaží minimalizovať počet káblov, ktoré využívajú jeho zariadenia. Ak by sa kompetentní inšpirovali nasledujúcim nápadom, mohlo by sa to podariť.

Dizajnér zakomponoval priamo do „plastovej krabičky“ adaptér na nabíjanie, takže by ste Apple TV zapojili rovno do zástrčky. Tá by sa mohla nachádzať napríklad za televízorom tak, aby vám nekazila čistý dizajn vašej domácnosti.

V spodnej časti zariadenia sa nachádzajú dva porty (HDMI a LAN), ktoré sú potrebné pre pripojenie k obrazovke/TV a internetu. Firma by sa ale zamerala na to, aby bolo použitie čo najviac bezdrôtové. Aj ovládanie by mal mať poväčšine na starosti asistent Siri s tým, že fyzický ovládač by prešiel zmenami.

Jeho nabíjanie by už neprebiehalo cez konektor Lightning ale cez modernejší MagSafe, ktorý mal premiéru minulý rok. Krabička by bola schopná tak isto nabíjať aj iPhone alebo akékoľvek iné zariadenie, ktoré bude v budúcnosti disponovať MagSafom.

Čo si o tom myslíme v redakcii?

Aj keď je tento nápad zaujímavý a v praxi by vyzeral super, nemyslíme si, že sa jedná o reálnu cestu, ktorou sa v roku 2021 vyberie spoločnosť Apple. Plastový set-top box bude mať pravdepodobne rovnakú koncepciu ako jeho predchodca, no líšiť sa bude hlavne vo vnútri – vďaka modernejšiemu procesoru. Tak isto sa môže zmeniť ovládanie či používateľské rozhranie.

Pozrite si fotografie v našej galérii, a napíšte nám do komentára, čo si o tom celom myslíte vy. Brali by ste takúto Apple TV alebo sa vám jej dizajn nepáči?

Prečítajte si tiež  Amazon prestal predávať Apple TV, dôvodom je eso v rukáve!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here