Skladacie smartfóny ukazujú možný smer, ktorým sa v následujúcich rokoch začne uberať celý priemysel. Priekopníkom v tejto oblasti je spoločnosť Samsung, ktorá predáva Galaxy Fold 2. generácie. Aj keď vyzerá atraktívne, v jednej podstatnej veci ho porazí „obyčajný“ iPhone. Prečítajte si viac.

Na čo nám je väčšia obrazovka, keď ukazuje menej informácií?

Skladacie smartfóny sú akýmsi hybridom medzi klasickým telefónom a tabletom. Pokiaľ si človek zakúpi iPad, robí to preto, aby získal pohodlnejší prístup ku väčšiemu množstvu informácií na rozsiahlom displeji.

Presne za týmto účelom vznikol aj Samsung Galaxy Fold 2. Jeho uhlopriečka ponúka po otvorení až 7,6″, čo je takmer rovnako ako má iPad mini (7,9″). Napriek tomu budete pri väčšine aplikácií obmedzovaní.

Problémom je nedokonalá optimalizácia. Podľa Gregoryho McFaddena sa to týka väčšiny dôležitých appiek. Stačí si otvoriť obyčajný internetový prehliadač a obľúbenú stránku. Ako môžete vidieť na záberoch v našej galérii, iPhone 11 Pro (6,5″) zobrazil oveľa viac článkov, než konkurenčný Samsung.

To isté platí aj o YouTube. Kým Galaxy Fold 2 ukazuje v podstate len jeden a štvrť videa, iPhone zobrazuje 2 a štvrť videa.

Pri používaní ide o zásadný rozdiel, ktorý bude väčšine majiteľov zaiste prekážať. Informácie sa tu nemnožia ale zväčšujú. Nielen že to nevyzerá dobre. Je to aj dosť nepraktické.

Ako sme už napísali vyššie, výrobca skladacieho smartfónu za to samozrejme nemôže. Na vine sú skôr vývojári appiek, ktorí nedokážu využiť potenciál otváracieho panelu.

Aj to je ale jasný dôkaz, že na takéto produkty ešte nie sme pripravení a chvíľu potrvá, kým sa etablujú na trhu. Len tak mimochodom aj Apple pirpavuje svoje vlastné riešenie. Nikto dnes žiaľ nevie, kedy (a či vôbec) ho predstaví. Brali by ste skladací iPhone? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj

Prečítajte si tiež  Ľudia predávajú iPhone s hrou Fortnite za šialené peniaze!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.