Prví majitelia sa dočkajú svojich nových Apple smartfónov síce až zajtra, no my sme sa prvých pohľadov do útrob telefónu dočkali už teraz. Na Twitteri sa objavili prvé fotky rozobraného iPhonu 13, ktoré poukazujú na usporiadanie a veľkosť jednotlivých komponentov použitých v zariadení.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a iPhone 13 Pro v prvých recenziách. Ako dopadli v testoch?

O príspevok s fotkami sa postaral užívateľ a občasný leaker Sonny Dickson. Nejedná sa samozrejme o žiadny profesionálny pohľad na vnútro zariadenia aj s popisom, no aj z amatérskych fotiek možno vyčítať niekoľko zmien v porovnaní z minulou generáciou.

Jednou z badateľných zmien je zmenšenie komponentu Taptic Engine, čo pekne poslúžilo pri implementácii väčšej batérie. Za väčšou výdržou batérie tak nestojí iba úspornosť čipu A15 Bionic, ale aj fyzicky rozmernejšia batéria.

iPhone 13

iPhone 13

Apple sa v prípade novej generácie iPhonov postaral aj o menej rozmerný výrez notch, ktorý je o 20% menší ako v iPhone 12. Na fotkách je vidieť, že tento krok dosiahli inžinieri posunutím kamerového systému na prednej strane telefónu, rovnako ako v prípade horného reproduktoru.

Zmien v novom iPhone je určite viac, no na profesionálne „rozobranie“ si budeme musieť počkať aspoň do zajtra. Nové modely iPhonu 13 vychádzajú už zajtra, preto si nenechajte ujsť všetky novinky spojené s predajom zariadenia.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here