Spoločnosť Apple miluje technológie a rada ich využíva aj pri predstavovaní produktov. Skryté „prekvapenia“ používa aj v pozvánkach na svoje udalosti. Ich svedkami sme boli už niekoľkokrát. Dnes bol ohlásený dátum predstavenia iPhonu 12. Ako už asi tušíte, aj s tým sa spája menší easter-egg.

Dátum predstavenia iPhonu 12 v rozšírenej realite

Dnešné prekvapenie je opäť súčasťou internetovej stránky spoločnosti Apple. Dostanete sa na ňu kliknutím na tento odkaz. Pokiaľ sa na nič extra nezameriate, všimnete si iba tlačidlo „Add to your calendar“. Akonáhle ale kliknete na obrázok (logo Apple vo farebných kruhoch), otvorí sa rozšírená realita alebo objekt.

Je to klasický easter-egg spočívajúci v animácií, ktorá sa sústredí na dátum „10.13“. Po spustení chvíľu počkajte, kým z jednej guľôčky povyskakujú ostatné a pribudne aj dátum konania udalosti. Následne sa dokážete v celom prostredí pohybovať svojimi prstami, nazerať naň z rôznych uhlov, prípadne ho zväčšovať alebo zmenšovať.

Na výber máte dve možnosti. Jedna je Objekt (animácia sa objaví iba v zariadení) a druhá je AR (animácia sa objaví v rozšírenej realite). Apple sa nás snaží aj takýmto jednoduchým spôsobom navnadiť na príchod iPhonu 12. Do komentára nám napíšte, či sa naň už tešíte.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple práve oznámilo prvý tohtoročný event. Bude sa konať 20. apríla
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.