Spoločnosť Apple miluje technológie a rada ich využíva aj pri predstavovaní produktov. Skryté “prekvapenia” používa aj v pozvánkach na svoje udalosti. Ich svedkami sme boli už niekoľkokrát. Dnes bol ohlásený dátum predstavenia iPhonu 12. Ako už asi tušíte, aj s tým sa spája menší easter-egg.

Dátum predstavenia iPhonu 12 v rozšírenej realite

Dnešné prekvapenie je opäť súčasťou internetovej stránky spoločnosti Apple. Dostanete sa na ňu kliknutím na tento odkaz. Pokiaľ sa na nič extra nezameriate, všimnete si iba tlačidlo “Add to your calendar”. Akonáhle ale kliknete na obrázok (logo Apple vo farebných kruhoch), otvorí sa rozšírená realita alebo objekt.

- Reklama -

Je to klasický easter-egg spočívajúci v animácií, ktorá sa sústredí na dátum “10.13”. Po spustení chvíľu počkajte, kým z jednej guľôčky povyskakujú ostatné a pribudne aj dátum konania udalosti. Následne sa dokážete v celom prostredí pohybovať svojimi prstami, nazerať naň z rôznych uhlov, prípadne ho zväčšovať alebo zmenšovať.

Na výber máte dve možnosti. Jedna je Objekt (animácia sa objaví iba v zariadení) a druhá je AR (animácia sa objaví v rozšírenej realite). Apple sa nás snaží aj takýmto jednoduchým spôsobom navnadiť na príchod iPhonu 12. Do komentára nám napíšte, či sa naň už tešíte.

zdroj

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

3 KOMENTÁRE

 1. Hmm
  Táto rozšírená realita ide iba cez Safari. Tak som dlho hľadal ten “správny” prehliadač na mojom iPhone a nakoniec som ho našiel vyskúšal a zavrel. Následne som sa vrátil na mnou preferovaný prehliadač.
  Mohli to urobiť i pre ostatné prehliadače, aspoň pre tie čo majú väčšinový trhový podiel.
  Nechápem, prečo sa Apple hrá stále iba na svojom piesočku. Už sú s tým trápny.

   • Neviem odkiaľ je táto štatistika z iOS, či celosvetovo, alebo za Európu, alebo za Slovensko – lebo ja poznám iné % používania Safari.
    To je ale jedno aké je % – nefunguje to na inom prehliadači a bodka. Nech nie je Apple taký úzkoprsí a funguje to i na inom prehliadači či OS . Veď Safari nie je najrozšírenejší prehliadač, ani iOS 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here