iOS 13 vyšiel ešte v septembri a každý kto na tento update prešiel bezprostredne po uvedení určite vie, že mal svoje „muchy“. Dnes už to také zlé nie je. Vzniká tu teda otázka, prečo Apple vydáva tak často aktualizácie na iOS a iPadOS?

Prečo Apple vydáva tak často aktualizácie na iOS a iPadOS?

Včera som aktualizoval a dneska je to tu zas„. Podobné komentáre sa často objavujú pod našimi článkami o tom, že vyšla nejaká aktualizácia operačného systému. Ani sa vám pri tom nečudujeme. Je to úplná pravda.

- Reklama -

Apple v poslednej dobe vydáva aktualizácie ako na bežiacom páse. Posledná vyšla začiatkom tohto týždňa. Číselné označenie je iOS 13.2.3. Napriek tomu už teraz vieme povedať, že čoskoro príde ďalší update. Ak to nebude drobná oprava chýb v podobe iOS 13.2.4 tak to bude určite iOS 13.3, ktorý je už teraz v beta testovaní.

Otázka znie prečo. Apple koncom septembra pôsobilo trochu chaoticky. Potom ako vydalo iOS 13, na ktorý sa valila z každej strany vlna kritiky, prišla rýchla aktualizácia na iOS 13.1. Ten niektoré chyby opravil ale určite nie všetky. Keďže aktualizácie od seba delilo sotva pár dní, firma nemala čas na to aby vyladila systém úplne dokonalo. Postupne však prišlo množstvo ďalších drobných updatov.

Vďaka ním a hlavne vďaka verzii 13.2 získal iOS konečne renomé bezproblémového operačného systému. Dnes už používatelia chyby často nehlásia aktualizácie ale stále pribúdajú. Prečo?

Apple chce aby bol systém absolútne dokonalý

Odpoveď prečo je frekvencia aktualizácii taká častá je jednoduchá. Apple sa teraz snaží vyladiť iOS 13 do posledného detailu na úplne všetkých zariadeniach.

Množstvo majiteľov iPhonov X a novších žiadne problémy, ktoré sú vypísané pri updatoch vôbec nezažíva. To ale neznamená, že sa netýkajú majiteľov starších modelov ako iPhone 6S, iPhone 7 či modelu SE.

No a keď už Apple chyby a problémy vyrieši na týchto starších modeloch, aktualizácie vydáva automaticky pre všetkých. Predsa len človek nikdy nevie, kedy sa s ňou stretne aj na novšom produktoch.

Ako sme už teda uviedli, iOS 13 je v dnešnej dobe stabilný systém. Chyby pociťujú predovšetkým tí, ktorí vlastnia starší iPhone. Aktualizácie ale vychádzajú pre všetkých. Preto sú také časté. Určite si ich do svojho o zariadenia nainštalujte. Je veľmi nepravdepodobné, že vám budú spôsobovať nové aktualizácie nejaké problémy.

Vývojárska beta verzia iOS 13.1.3 zničila niekoľko iPhonov 11 a 11 Pro.
Prečo Apple vydáva tak často aktualizácie na iOS a iPadOS? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.