Aj keď je nad svetlo jasné, že iPad Pro M4 je ten najlepší tablet súčasnosti, stále to neznamená, že by ste si ho mali kupovať. Iste, ak patríte medzi profesionálnych používateľov, je to tá správna voľba. Ak však hľadáte výkonný tablet so skvelými schopnosťami a za stále relatívne rozumnú cenu, oveľa viac sa oplatí iPad Air M2.

Apple po prvýkrát ponúkol v dostupnejšom prevedení možnosť výberu z dvoch veľkostí displeja. Kúpiť si môžete klasický 11″, ale aj väčší 13″ model. To je obrovská výhoda najmä pre grafikov, alebo ľudí, ktorí na obrazovke potrebujú viac miesta. O nič menej by vás potom nemala potešiť prítomnosť procesora M2. Nie, nie je taký výkonný, ako čip M3 alebo M4, no netreba zabúdať, že toto je stále iba tablet.

iPad Air M2 je tablet s počítačovým výkonom

Procesor M2 ponúka 8-jadrové CPU, 8-jadrové GPU, až 8 GB RAM a 16-jadrový Neural Engine, vďaka čomu zvládne náročné úlohy. Nakoľko bol pôvodne vyvinutý pre Mac, o iPade Air M2 môžeme v podstate napísať, že má počítačový výkon. Užijete si na ňom aj konzolové herné tituly.

iPad Air M2
Screenshot

Tento čip vám zaručí, že vám na zariadení nebude nič dlho trvať a zároveň nezačne sekať. Takisto sa môžete tešiť na dlhoročnú podporu operačného systému iPadOS. Čo viac si v praxi priať?

Cena iPadu Air M2 prekvapila 

Zdroj: Apple

Keď sa potom pozrieme na cenu tohto tabletu, zostaneme príjemne prekvapení. 11″ iPad Air M2 totiž nijako výrazne nezdražel a predáva sa dokonca za nižšiu cenu, ako jeho predchodca s čipom M1. Ten začínal na čiastke 769 €, no za iPad Air M2 zaplatíte po kliknutí na tento odkaz iba 699 €.

Ako sme už napísali vyššie, stále je tu aj možnosť pre tých, ktorý viac láka väčší 13″ displej. iPad Air s 13″ obrazovkou nebol nikdy predtým v ponuke, takže jeho cenu nedokážeme so žiadnym predchodcom porovnať.

Každopádne ho po kliknutí na tento odkaz zoženiete už za 913 €, čo znamená, že si oproti štandardnému modelu priplatíte niečo vyše 200 €. Stále je to, ale o cca 600 € menej, než koľko by vás stál základný iPad Pro M4 s 13″ displejom!

Kvalitný displej, reproduktory a ďalšie benefity 

iPad Air M2
Zdroj: YouTube / Macrumors (úprava redakcie)

Áno, iPad Air M2 nemá 120 Hz obnovovaciu frekvenciu a áno, aktuálne je to asi jeho najväčšia nevýhoda v porovnaní s drahším bračekom. Apple tu, ale musel urobiť aspoň nejaký rozdiel, aby tieto dva tablety medzi sebou rozlíšil.

Prečítajte si tiež  Hľadáte Apple produkty za bezkonkurenčnú cenu? iSpot vám ich doručí rýchlo, lacno a aj na splátky

Ak však dokážete tento nedostatok prekúsnuť, dočkáte sa špičkovej LCD Retina obrazovky s vysokým rozlíšením (až 264 ppi) a veľmi kvalitným zobrazením, na ktorej si užijete prácu aj zábavu. Jej výhodou sú aj fantastické pozorovacie uhly, vysoký jas, hodnoverné farby či kvalitné podanie čiernej.

Apple do tohto tabletu pridal aj výkonné reproduktory, ktoré oceníte ako pri prehrávaní skladieb, tak aj pri hraní hier, ale hlavne pri sledovaní videí, filmov alebo seriálov na vašej obľúbenej streamovacej službe.

iPad Air M2
Zdroj: YouTube / Macrumors (úprava redakcie)

Nechýba tu samozrejme ani odomykanie cez Touch ID či dvojica kvalitných fotoaparátov s rozlíšením až 12 Mpx – predná kamera je konečne umiestnená na šírku, nie na výšku, čo oceníte pri videohovoroch.

iPad Air M2 by sme teda mohli označiť za výborný tablet pre stredne náročných spotrebiteľov, ktorý s dodatočným príslušenstvo môže niektorým ľuďom plne nahradiť ich MacBook. A keďže sa dá po kliknutí na tento odkaz kúpiť už za 699 €, z nášho pohľadu je to fantastická voľba. Rozhodnutie, ale nechávame na vás.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -