Spoločnosť Apple nezaháľa ani v kategórii svojich počítačov, čo chce potvrdiť predstavením hneď niekoľkých nových modelov. Ponuka Macov by sa mala v budúcom roku rozšíriť o minimálne štyri nové prírastky. Kalifornská spoločnosť v nich predstaví novú generáciu čipov Apple Silicon M3.

Ako prvé sa nových čipov zrejme dočkajú vlajkové lode na poli počítačov Mac v podobe MacBooku Pro 14″ a 16″. Podľa Marka Gurmana modely s čipmi M3 Pro a M3 Max už prešli testovaním overenia dizajnu, čo znamená, že zariadenia sú pripravené na masovú výrobu.

Tento krok naznačuje, že predstavenie nových high-endových MacBookov Pro sa uskutoční v časovom okne od začiatku roka do jari 2024. To by zodpovedalo približne rovnakému termínu, kedy boli začiatkom tohto roka predstavené nové modely: MacBook Pro M2 Pro a M2 Max plus Mac mini (M2 a M2 Pro).

Okrem prémiových MacBookov Pro dorazí aj nová generácia Air 

To však zďaleka nie je všetko. Nové 13″ a 15″ MacBooky Air s čipom M3 pravdepodobne tiež prešli inžinierskym overovaním testovania, čo je skoršia fáza testovania prototypov zariadení vo výrobe.

Predstavenie novej generácie MacBookov Air by mohlo byť naplánované najskôr na jar až leto budúceho roka. Je teda pravdepodobné, že nové „Airko“ sa ukáže na konferencii WWDC 2024, rovnako ako súčasný model.

Zdroj: YouTube / Kyle Erickson

Jablkové laptopy však nie sú jediným zariadením, ktoré sa dočká aktualizácie. Jedným z počítačov, ktorý čakajú na svojho nástupcu azda najdlhšie je bez debát 24″ iMac. Súčasný model s čipom M1 bol predstavený ešte v roku 2021, čo z neho robí dokonalého kandidáta na upgrade.

Prečítajte si tiež  MacBooky Pro dostanú OLED displeje: Toľkoto si počkáme na ich príchod

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -