Pôvodne sa očakávalo, že gigant z Cupertina predstaví v tomto roku ešte niekoľko produktov. Tieto odhady ale zmietol zo stola známy analytik, ktorým nie je nik iný ako Mark Gurman z agentúry Bloomberg. Podľa neho totiž Apple neplánuje do konca tohto roka oznámiť žiadne nové počítače Mac a všetky novinky vrátane aktualizovaných verzií MacBooku Pro, Macu mini a Macu Pro by sa mali objaviť v prvom štvrťroku 2023.

Prečítajte si tiež  MacBook Air M2 je v obrovskej zľave. Na jeho nákupe ušetríte stovky eur

Vo svojom najnovšom príspevku Gurman tvrdí, že spoločnosť Apple sa rozhodla počkať s oznámením nových počítačov Mac vrátane MacBookov Pro, o ktorých sa hovorilo, že budú uvedené v nadchádzajúcich týždňoch. Dôvodom je fakt, že produktový rad spoločnosti Apple musí byť vopred stanovený ešte pred vianočnou sezónou.

Gurman pred týždňom tiež uviedol, že Apple pokračuje v práci na prvom Macu Pro s čipom Apple Silicon. Spoločnosť údajne zintenzívňuje interné testovanie tohto zariadenia a už čoskoro by malo zamieriť do produkcie. Špičkový stolný Mac má byť údajne vybavený čipmi, ktoré sú dvoj až štvornásobne výkonnejšie ako čip M2 Max. Nové procesory by mali niesť názvy M2 Ultra a M2 Extreme a bude sa jednať o doteraz najvýkonnejšie čipy z produkcie giganta z Cupertina.

MacBook 14" a 16" s čipom M2 PRO
Zdroj: MacRumors

Okrem toho by sme sa mali dočkať aj upgradov z minulého roka. Očakáva sa nová dvojica 14″ a 16″ MacBookov Pro, ktoré síce dorazia s novými čipmi, no žiadne ďalšie zmeny sa pravdepodobne neudejú. Analytik zatiaľ nešpecifikoval žiadny bližší dátum, no môžeme ich očakávať v prvej polovici budúceho roka.

Mac mini novej generácie bude údajne vybavený rovnakým čipom M2 ako MacBook Air a 13″ MacBook Pro. Firma Apple testovala čip M2 Pro v novom Macu mini, ktorý sa vyznačuje zvýšeným počtom jadier, no Gurman neponúkol žiadne ďalšie objasnenie, či spoločnosť pokračuje s týmto modelom.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -