Zdá sa, že už v najbližších hodinách sa dočkáme predstavenia nového iPadu Pro z dielne spoločnosti Apple. Túto informáciu teasoval sám Tim Cook na svojom Twitteri, pričom nové zariadenie bude predstavené formou tlačovej správy. V spojitosti s „Pro-čkom“ novej generácie sa však spája aj jedna negatívna informácia. Pripravovaný 11″ iPad Pro bude mať rovnaký LED Liquid Retina displej a nie mini-LED obrazovku novej generácie, ako sa pôvodne predpokladalo.

Prečítajte si tiež  Aktuálne: Spoločnosť Apple už dnes predstaví iPad Pro novej generácie

Pokročilejší displej podporujúci novú mini-LED technológiu by sa mal nachádzať iba vo väčšej 12,9″ verzii. Menší 11″ model by sa mal držať súčasného displeja a preto sí zákazníci, ktorí majú záujem o upgrade týkajúci sa obrazovky budú musieť priplatiť. Pôvodne sa odhadovalo zahrnutie tejto novinky pre všetky nové modely iPadu Pro, no to známy analytik displejov Ross Young vylučuje.

Displej 11″ iPadu Pro disponuje technológiou LED Liquid Retina Display, ktorá má stále množstvo rovnakých funkcií ako 12,9″ verzia. Chýba mu však väčší dynamický rozsah, vyšší jas a tmavšie vyobrazenie čiernej farby. Young dnes vo svojom najnovšom príspevku podotkol, že očakáva, rovnaké displeje ako v prípade modelov súčasnej generácie.

iPad Pro 2022
Zdroj: MacRumors

Nové modely iPadu Pro by sa mali ukázať svetu už dnes, čo naznačuje aj krátkodobá nedostupnosť virtuálneho obchodu Apple Store. O všetkých novinkách a zisteniach týkajúcich sa nadchádzajúceho najvýkonnejšieho tabletu od Apple Vás budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -