Spoločnosť Apple neustále pracuje na svojich hardvérových produktoch, medzi ktoré patrí aj ďalšia generácia iPadu Pro. Tá súčasná oslávila pred niekoľkými mesiacmi prvé narodeniny a tak je jasné, že už v dohľadnej dobe príde nástupca. Ten by mal byť výkonnejší, modernejší a takisto technologicky vyspelejší. Pomôže tomu aj konektor, ktorý sme doposiaľ nevideli v žiadnom inom zariadení.

O túto informáciu sa postaral japonský portál Mac Otakara, ktorý sa odvolal na svoje dobre informované zdroje z dodávateľských reťazcov. Podľa jeho zistení bude iPad Pro novej generácie predstavený už o pár mesiacov na jeseň 2022, pravdepodobne na konferencii, na ktorej sa dočkáme aj inovovaných počítačov Mac.

Nový procesor, MagSafe a takisto nový konektor 

iPad Pro koncept 2022 až 2023
Zdroj: ld_vova / Twitter

Okrem toho, že toto zariadenie dostane modernejší procesor Apple M2 a podporu pre bezdrôtové MagSafe nabíjanie, by sa mal na jeho vonkajšom tele nachádzať aj úplne nový konektor so štyrmi kolíkmi namiesto troch.

Mac Otakara tvrdí, že dodatočný kolík by mal uľahčiť napájanie príslušenstva prostredníctvom systému Smart Connector. Ten slúži na spárovanie zariadení, ako je napríklad Magic Keyboard.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Apple na jeseň predstaví 11″ aj 12,9″ iPad Pro, pričom obe novinky by mali doraziť na trh buď v októbri alebo začiatkom novembra. Samozrejme, v súčasnej dobe sa môže situácia kedykoľvek skomplikovať z dôvodu početného množstva problémov v dodávateľských reťazcoch.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here