Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že spoločnosť Apple chystá predstaviť hneď 5 nových iPhonov v roku 2020. Už jeho začiatkom by mal prísť dlhočakávaný iPhone SE 2. Bude to však len jeden 4,7″ model. Podľa analytikov by sme sa ale o rok neskôr mohli dočkať aj verzie Plus!

Zatiaľ len iPhone SE 2 so 4,7″ displejom

Ak sa tešíte na lacný a dostupný iPhone, tak ste na správnej adrese. Už dnes vám môžeme povedať, že takýto model príde za približne 3-4 mesiace. iPhone SE 2 by mala spoločnosť Apple predstaviť ešte počas marca 2020 a priniesť by mal v tele iPhonu 8 moderné technológie z iPhonu 11. Niektoré správy dokonca hovoria, že bude označovaný ako iPhone 9. Dávalo by to logiku.

Z technických parametrov sa potom môžeme tešiť na 4,7″ LCD displej bez 3D Touch a s klasickými veľkými rámikmi okolo. Odomykať ho budeme „len“ cez Touch ID. Dnes už ide o staršiu technológiu, stále je ale veľmi dobrá a spoľahlivá.

iPhone SE 2 príde s anténou z tekutých kryštálov pre lepší bezdrôtový prenos.
Takto by mohol vyzerať iPhone SE 2 – svetapple.sk

Dôležitý bude najmä výkon. Ten nám napovie, akú životnosť bude mať toto zariadenie. Podľa doposiaľ zistených informácii by ho malo Apple vybaviť tým najlepším, čím momentálne disponuje. Pôjde tu teda o čip Apple A13 Bionic, ktorý je najrýchlejší na svete a 3 GB operačnej pamäte RAM. Ako základ úložiska bude dostupných 64 GB. Tie budeme môcť rozšíriť na 128 GB. Cena začne štartovať na sume 399$… Čo však väčší variant?

iPhone SE 2 Plus príde ale až v roku 2021…

Informácie od najlepšieho Apple analytika na svete, Ming-Chi Kua nám napovedajú, že ani nástupca modelu 8, SE 2 neostane bez svojho väčšieho bračeka (ako bol iPhone 8 Plus). Na budúci rok sa ale dočkáme len jedného modelu. Bude to ten menší a dostupnejší, o ktorom sme písali o pár riadkov vyššie. Podľa všetkého si na ňom Apple otestuje záujem o takéto zariadenie.

No a pokiaľ bude naozaj vysoký, čo odhadujú v podstate všetci renomovaní analytici, v roku 2021 Apple predstaví aj iPhone SE 2 Plus. Všetko teda závisí len od toho ako sa môže klasickej, 4,7″ verzii dariť. No a keď už sme pri tých uhlopriečkach, aký veľký by mal byť vlastne model SE 2 Plus?

iPhone SE 2 Plus príde ale až v roku 2021. Aký bude veľký?
iPhone SE 2 Plus by mohol vyzerať rovnako ako model SE 2 (teda iPhone 8) – svetapple.sk

Aký bude veľký iPhone SE 2 Plus?

Keďže modely s označením Plus rátali vždy s 5,5″ displejom asi to očakávate aj od modelu SE 2 Plus. Z časti máte pravdu. Ako však uvádzajú analytici, je tu ešte jedna možnosť. Toto zariadenie by mohlo dostať uhlopriečku 6,1″. Displej by bol pravdepodobne LCD bez 3D Touch a tak teda úplne rovnaký ako na iPhone 11 či XR. Treba však rátať s tým, že by sa tu nenachádzal výrez a ani tlačidlo Home Button s Touch ID.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro už zlacnel: Špičkový smartfón kúpite výhodne

Apple by senzor otlačkov prsta umiestnilo do uzamykacieho tlačidla aby ušetrilo náklady s drahším Face ID. Ak spomínané zariadenie naozaj niekedy príde, bude asi o 100$ drahšie ako klasický model SE 2.

Keďže sa ale očakáva až v roku 2021, môže sa pokojne stať, že z neho vznikne aj jeho nástupcom a výhodnú cenu si ponechá (onačenie by potom mohlo byť iPhone SE 3?). Na takéto „špekulácie“ máme ale ešte dosť času. Podstatné je, že zdroje blízke spoločnosti Apple potvrdili, že Apple v budúcnosti ráta aj s verziou Plus. Brali by ste ju radšej ako klasický 4,7″ model? Napíšte nám do komentárov.

Apple 2020
iPhone SE 2 Plus príde ale až v roku 2021. Aký bude veľký? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -