Prešlo niekoľko rokov od chvíle, čo spoločnosť Apple prestala uvádzať konkrétne predajné čísla svojich zariadení. Napriek tomu ale zverejňuje dáta, s ktorých je možné tieto informácie pomerne presne vyčítať. Teraz sa k nim vyjadrila aj analytička Katy Huberty z banky Morgan Stanley.

Vo svojej rozsiahlej správe uviedla, že technologický gigant má našliapnuté na ďalší predajný rekord. Predobjednávky iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro sú totižto veľmi silné a zákazníci sú na svoje zariadenia ochotní čakať desiatky dní či dokonca mesiac.

- Reklama -

Katy sa pritom zamerala na odhady dodávok zariadení, ktoré analytici sledujú prakticky každý rok. Len niekoľko hodín po tom, čo ste si mohli predobjednať špičkový iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sa začali dodacie lehoty predlžovať až do konca októbra, na základe čoho sa podarilo vypočítať, že priemerný čas dodania týchto modelov bude cca 27 dní.

V porovnaní s predchodcami ide o nepríjemný rekord, ktorý sa v uplynulých piatich rokoch vyskytol len raz pri iPhone X (2017). Aj na tento model si zákazníci museli počkať niekoľko dlhých týždňov.

iPhone 13 mini a iPhone 13 je na tom zatiaľ dobre

Pokiaľ sa pozrieme na ďalšie modely, celkom rýchlo sa vypredal aj iPhone 13 mini, pri ktorom aktuálne svieti dodacia lehota na úrovni 3,1 dňa, zatiaľ čo iPhone 13 sa v čase vykonávania výskumu dal stále bez väčších obmedzení predobjednať.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa na vôbec prvý unboxing iPhonu 13 Pro Max

Analytička tieto zistenia komunikovala aj so svojimi zdrojmi z dodávateľských reťazcov a zistila, že dôvodom zatiaľ nie je kríza spojená s nedostatkom čipov ale čisto silný záujem zo strany zákazníkov a obmedzené výrobné kapacity spoločnosti Apple.

Dajte nám vedieť do komentára, aké časy dodávok aktuálne prináležia vašej objednávke.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -