Spoločnosť Apple sa v tomto roku postará o poriadnu nádielku zariadení, medzi ktorými bude vyčnievať hlavne ponuka iPadov. Apple má totiž v pláne aktualizovať každý z dostupných modelov. Veľkých noviniek sa dočká hlavne prémiový iPad Pro.

Podľa informácií z dodávatešského reťazca, spoločnosti Samsung a LG spúšťajú výrobu OLED obrazoviek pre pripravovaný iPad Pro. Nové modely iPadu Pro s lepšími displejmi boli predmetom neustálych špekulácií, pričom začiatok produkcie nebol až donedávna známy. Nové poznatky však hovoria, že výroba začala práve tento týždeň.

iPad Pro s OLED displejom je na ceste

Samsung vraj pred časom vyvíjal 13″ obrazovku pre iPad Pro, no nakoniec sa bude zaoberať iba 11″ modelom. LG sa postará kombinovane o obe verzie, pričom portál The Elec tvrdí, že Apple znížil svoju celkovú objednávku z 10 miliónov na 8 miliónov kusov. Firma zrejme očakáva nižší záujem o tieto prémiové verzie.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

Keďže je to prvýkrát, čo sa OLED obrazovky dostanú do produktového radu iPad, tak sa očakáva, že po začiatočnom testovacom období sa výroba zvýši. Plná výroba by mala následne začať v marci, alebo v apríli 2024.

Apple sa v snahe rozšírenia technológie OLED nezameriava iba na ponuku svojich tabletov. Súčasný model iPadu Pro 12,9″ využíva Mini LED displej, ktorý sa už onedlho stane minulosťou. Podobný scenár sa bude týkať aj MacBooku Pro, ktorý má nasledovať hneď po iPade Pro.

O konfigurácii nových modelov iPadu Pro zatiaľ nie sú dostupné žiadne bližiš informácie, no podľa predchádzajúcich správ budú používať nový procesor Apple Silicon M3. V týchto správach sa tiež hovorí, že výroba iPadu Pro s OLED obrazovkou bude oveľa nákladnejšia, ako pri súčasných modeloch, čo sa výrazne prejaví na jeho konečnej cenovke.

Prečítajte si tiež  iPad Pro extrémne zdražie: Bude to mať jasný dôvod

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -