Prototyp iPhonu 5S vo farbe „Slate Gray“

Po nedávnej ukážke prototypu iPhonu 12 a iPhonu 4S, prichádza legendárny iPhone 5S. Jeho fotografie predviedol používateľ Dongle na sociálnej sieti Twitter. Nachádza sa na nich zariadenie, ktoré pripomína iPhone 5, avšak jedná sa len o maskovanie s komponentami nástupcu.

Ako iste viete, iPhone 5S sa nikdy nevyrábal vo farbe Slate Gray (ktorú mal jeho predchodca) ale len vo farbe Space Gray, ktorú poznáme dodnes (+ Champagne Gold a Silver).

- Reklama -

Prototyp mal údajne vzniknúť ešte v decembri 2012, len tri mesiace po príchode iPhonu 5. Pozorné oko si všimne, že na fotke prednej časti už máme prítomné aj revolučné Touch ID (systém odomykania pomocou otlačkov prstov).

Vzhľadom na uvedený dátum výroby zahraničné média odhadujú, že tento iPhone 5S mohol byť jedným z úplne prvých funkčných prototypov, aké Apple testovalo.

Zároveň nám to aj nepriamo odpovedá na otázku, ako je možné, že úniky zvykneme predpovedať aj 9 mesiacov pred predstavením noviniek. Podobné prototypy sú v obehu aj dnes a ich finálne verzie sa upravujú iba minimálne.

Na záberoch sa v zapnutom stave zobrazuje SpringBoard pre iOS 7. Jedná sa o špeciálny softvér určený inžinierom, servisom a vývojárom priamo v Apple, ku ktorému nemá bežný smrteľník prístup.

Na záver sa hodí doplniť, že iPhone 5S prišiel na trh v roku 2013 a bol to prvý model vybavený 64-bitovým procesorom A7 a zároveň prvý iPhone s Touch ID. Mnohými je dodnes považovaný za tú najvydarenejšiu generáciu. Ako si ho pamätáte vy? Dajte nám vedieť v komentároch.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.