Spoločnosť Apple sa už niekoľko rokov zaoberá dizajnom svojho prvého skladacieho zariadenia. Početné analytické predpoklady naznačujú, že gigant z Cupertina sa vyberie iným smerom ako konkurencia a túto technológiu nepredstaví v smartfóne. Prednosť dostane úplne iný produkt.

Portál DigiTimes, ktorý sa odvoláva na zdroje z taiwanského dodávateľského reťazca tvrdí, že Apple pracuje na svojom prvom skladacom produkte už aspoň päť rokov. Posledné mesiace spoločnosť intenzívne pracuje na jeho vývoji čo naznačuje, že jeho príchod nemusí byť až tak vzdialený.

Hrdej úlohy prvého skladacieho zariadenia od Apple by sa mal chopiť iPad, keďže všetky doterajšie predpoklady ukazujú na väčšiu uhlopriečku dotykového panelu. Úsilie o návrh zariadenia sa naviac údajne blíži k plánom na sériovú výrobu.

Skladací iPad môže prísť už o niekoľko mesiacov

Predpokladá sa, že konštrukcia skladacieho iPadu bude odolnejšia a v porovnaní s iPhonom nebude musieť spĺňať rovnaké štandardy odolnosti. Dôvodom bude fakt, že tablety sú zväčša menej často používané a prenášané ako smartfóny, tým pádom sa ich pánty a iné komponenty opotrebujú o niečo menej.

Skladací iPad
Zdroj: YouTube / repreid (snímka obrazovky)

Keďže mechanizmy pántov pre skladacie zariadenia sa v posledných rokoch zlepšili, hlavným problémom pre skladacie zariadenie Apple je vraj vývoj panelu, ktorý spĺňa jeho požiadavky na kvalitu.

To umocňujú aj nedávne správy o zastavení vývoja skladacieho zobrazovacieho panelu od Samsungu, ktorému sme sa venovali v samostatnom článku.

Správa objasňuje, že Apple neprestal pracovať na skladacích zariadeniach, pričom spoločnosť má údajne viacero oddelení zodpovedných za rôzne skladacie produktové línie.

Prvé skladacie zariadenie spoločnosti Apple by malo byť uvedené na trh najneskôr v roku 2025. Ostáva nám preto čakať, s akým zariadením sa gigant z Cupertina vytasí.

Prečítajte si tiež  Toto je dôvod, prečo Apple chystá skladací iPad a nie iPhone

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -