Aj keď naň netrpezlivo čaká prakticky celý svet, spoločnosť Apple údajne pozastavila vývoj svojho prvého skladacieho iPhonu, pretože narazila na značné prekážky v oblasti odolnosti ohybných displejov. Tento vývoj nasleduje po informáciách z Číny, ktoré naznačujú, že displeje od dodávateľov vrátane technologických gigantov, ako je Samsung, nespĺňajú prísne kvalitatívne normy spoločnosti Apple. Téme sa venoval Macrumors.

Podľa uniknutých informácií vývoj skladacieho iPhonu prebieha už približne od roku 2016. Minimálne od tejto doby Apple začal túto technológiu skúmať a testovať a takisto sa zameriava aj na produkty konkurencie. Priekopníkom v tejto oblasti je najmä Samsung, ktorý už prerazil na trhu so skladacími zariadeniami a zároveň je jeden z hlavných výrobných partnerov spoločnosti Apple.

Práve Samsung mal cupertinskému gigantovi dodávať ohybné OLED panely, ktoré by mohli byť v budúcnosti použité v skladacom iPhone. Aj napriek úzkej spolupráci medzi oboma firmami však skladacie displeje neprešli interným testovaním spoločnosti Apple a už po niekoľkých dňoch náročného používania vykazovali známky výrazného opotrebovania.

Tieto problémy viedli spoločnosť Apple k tomu, že sa rozhodla aspoň dočasne zmraziť svoj projekt skladacieho iPhonu a počkať, kým v tejto oblasti nastane dostatočný pokrok, ktorý prejde jej prísnymi testovacími postupmi.

Apple mal hotové 2 prototypy skladacích iPhonov 

iPhone Flip so skladacím displejom
Zdroj: YouTube / 4RMD (snímka obrazovky)

Je pritom zaujímavé, že správy zo začiatku tohto mesiaca naznačovali, že spoločnosť Apple pokročila v práci na dvoch prototypoch skladacieho iPhonu, pričom oba sa vyznačovali lastúrovým dizajnom – ako má Samsung Galaxy Z Flip5.

Očakáva sa však, že tieto projekty sa neobjavia v produktovom pláne spoločnosti Apple na roky 2024 a 2025 a dokonca hrozí ich potenciálne zrušenie, ak nebudú spĺňať vysoké kvalitatívne štandardy. Práve na tých si totiž výrobca zakladá.

Apple môže stále predstaviť skladací iPad 

Skladací iPad
Zdroj: YouTube / repreid (snímka obrazovky)

Aj keď je pravda, že ku týmto správam, ktoré pochádzajú prevažne z menej známych zdrojov zo sociálnej siete Weibo treba pristupovať opatrne, stále vyvolávajú otázky, aká bude budúcnosť skladacích zariadení v podaní spoločnosti Apple.

Rovnako platí, že tento vývoj nemusí mať nevyhnutný vplyv na vývoj prvého skladacieho iPadu, ktorý by mal prísť na trh ešte skôr, ako skladací iPhone.

Predpokladá sa, že jeho konštrukcia bude odolnejšia a v porovnaní s iPhonom nebude musieť spĺňať rovnaké štandardy odolnosti. Predsa je to zariadenie, ktoré nepoužívame „non-stop“.  Viac nám, ale ukáže až čas.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 4. generácie dostane čínsky OLED displej. Vieme kedy príde na trh
Môže ťa zaujímať
- Reklama -