Pokiaľ máte iPhone a chcete mu zabezpečiť aspoň minimálnu ochranu, transparentné temperované sklíčko je úplný základ. V obchodoch nájdete rôzne prevedenia odlišujúce sa spracovaním a kvalitou. Niektoré sú lacnejšie, iné zase drahšie.

Nám sa do rúk dostalo temperované sklíčko od spoločnosti Innocent, ktoré nesie názov Magic Glass Clear. Jeho hlavnou výhodou nie je iba solídne spracovanie, ochrana reproduktoru/slúchadlá vo vrchnej časti pomocou sieťky či jemne zaoblené hrany po stranách.

Jednou z najlepších vlastností je prítomnosť antistatickej ochrany pri lepení. Aby sme to lepšie vysvetlili, drvivá väčšina temperovaných skiel bez tejto ochrany vytvorí po odlepení z ochranného plastu statický náboj, ktorý spôsobí, že sa na nich môžu zachytiť prachové častice zo stola alebo podložky, ktoré si nevšimnete.

Výsledkom sú potom rôzne bubliny či kazy po nalepení sklíčka, ktoré vám ničia dobrý pocit z používania a taktiež vplývajú na celkovú kvalitu zobrazenia. Sklíčko od Innocentu však vďaka antistatickej ochrane zvládnete nalepiť bez týchto nepríjemností a čo je na tom najlepšie, nemusíte mať žiadne dlhoročné skúsenosti (viď video nižšie).

My sami v redakcii využívame predovšetkým služby personálu na predajniach, kde si sklíčko zakúpime a takisto nám ho vedia nalepiť. Akonáhle nám však Innocent dodal tovar, rozhodli sme sa to vyskúšať na vlastnej koži a výsledok bol veľmi uspokojivý.

Ako nalepiť ochranné sklíčko? 

Postup práce je jednoduchý a nemusíte byť nijak extra zruční aby ste to zvládli. Dôležité však je aby ste zachovali trpezlivosť a pri práci si dali pozor na niekoľko zásadných detailov.

V prvom rade je to čistota. Hoci sklíčko vytvorí po odlepení z plastovej ochrannej fólie opačný náboj, takže nepriťahuje prachové častice, pokiaľ pracujete vo vyslovene zaprášenom prostredí, nečistoty sa môžu ľahko zvíriť a následne dostať na displej (ešte pred lepením). To minimum, čo môžete urobiť je teda poriadne poutierať stôl a okolité poličky, čím uvedené riziko výrazne znížite.

Ďalším dôležitým krokom v postupe je perfektne vyčistiť displej. Ak ste na ňom mali predtým nalepené akékoľvek iné ochranné sklo alebo fóliu, nebojte sa tejto činnosti venovať aj niekoľko minút. Je dôležité, aby ste sa zbavili všetkých usadenín z okrajov a stôp po lepidle.

Pokiaľ už dôjde na lepenie, k dispozícii máte alkoholovú utierku, handričku z mikrovlákna a taktiež nálepku, s ktorou môžete odstrániť prachové častice.

Tie uvidíte vždy pri pohľade proti svetlu a odporúčame vám, aby ste si na ne dávali „extra“ pozor. Ak ich odstránite všetky, v podstate ste vyhrali a ochranné sklo nalepíte úplne dokonalo.

Na záver už iba doplníme, že ak sa vám na displeji objavili bublinky alebo iné kazy, skúste si prečítať tento článok, v ktorom sa dozviete, ako sa ich zbaviť.

Celková skúsenosť s Innocent Magic Glass Clear po 30 dňoch. Oplatí sa jeho kúpa? 

Ak sa pozrieme na samotné ochranné sklíčko, hodnotíme ho veľmi kladne. Ako uvádza výrobca na svojej internetovej stránke, pri produkcii využíva technológiu 2.5D, vďaka ktorej sa na jeho okrajoch vyskytujú jemne zaoblené hrany zabezpečujúce vyššiu pevnosť a odolnosť voči lámaniu.

Temperované sklo je navyše po nalepení kompatibilné prakticky s akýmkoľvek obalom a tiež sa nám páči jeho vysoká priehľadnosť. V podstate ani nemáme pocit, že medzi displejom a našim okom je ešte dodatočná vrstva. To iste platí aj pre dotyk.

Vyššie sme tiež spomenuli, že Innocent použil pri výrobe aj jednoduchú sieťku vo vrchnej časti pri slúchadle, vďaka ktorej sa vám tento priestor nezašpiní a vy ho nemusíte čistiť náročným spôsobom tak ako v tomto návode.

Sklíčko sme nalepili na iPhone 12 Pro Max ešte začiatkom septembra a do dnešných dní zachytilo viacero škrabancov, ktoré však nijakým spôsobom nedegradovali jeho kvalitu. Stále sa príjemne používa a na jeho okrajoch sa nevyskytli žiadne iné defekty, ktoré poznáme z lacnejších skiel.

Cena 19,99 € je síce z nášho pohľadu trochu nadpriemerná, no sme presvedčení o tom, že toto príslušenstvo je omnoho kvalitnejšie ako 90 % ostatných produktov, s ktorými sme sa za posledné roky stretli.

Ak teda váhate nad jeho kúpou, určite ju odporúčame. Spolu s jednoduchým lepením, ktoré sme sami zvládli bez problémov ide o skvelú voľbu a určite ju neoľutujete.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
PREHĽAD RECENZIE
Spracovanie
Kvalita materiálu
Vlastnosti
Cena
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.
recenzia-innocent-magic-glass-antistaticka-ochrana-zabezpeci-ze-ho-nalepi-uplne-kazdy-bez-bubliniekIde o jedno z najlepších temperovaných skiel, s akými sme sa kedy stretli. V podstate sa naň ani nedá napísať negatívne hodnotenie. Vyššiu cenu vykompenzovali schopnosti a taktiež veľmi jednoduché lepenie.